Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÝ ÚSPĚCH

  Sáblíková má další triumf v SP, v Heerenveenu ovládla 5 000 m

  11.12.2016 14:50 / sport google+ twitter facebook

  Rychlobruslařka Martina Sáblíková ovládla závod na 5 000 metrů ve Světovém poháru v Heerenveenu a upevnila si vedení v průběžném pořadí seriálu dlouhých tratí. Druhou Claudii Pechsteinovou z Německa porazila o více než tři sekundy.

  SÁBLÍKOVÁ Martina lupa
  Martina Sáblíková má další triumf! | ČT

  Po čtvrtém triumfu ve čtvrtém startu má trojnásobná olympijská vítězka v čele seriálu náskok 165 bodů na druhou Annu Jurakovovou z Ruska.

   

  Devětadvacetiletá Sáblíková v Nizozemsku startovala pouze na této trati, neboť není zdravotně zcela v pořádku.  

  Martina Sáblíková ovládla závod na 5 000 metrů ve Světovém poháru v Heerenveenu!
   

   

  Kvůli problémům s pravým kolenem omezila program i na minulém podniku SP v Astaně. V Heerenveenu ale na nejdelší ženské distanci jednoznačně splnila roli favoritky a přiblížila se jedenáctému celkovému vítězství v seriálu. Slavit může již na konci ledna v Berlíně.

   

  Svěřenkyně trenéra Petra Nováka startovala až v poslední rozjížďce s Jurakovovou a již na metě 2 200 metrů se dostala do pomyslného vedení, když předstihla čtyřiačtyřicetiletou Pechsteinovou. Postupně zvyšovala náskok a nakonec se jako jediná dostala s časem 6:57,64 pod hranici sedmi minut. Ve Světovém poháru si Sáblíková připsala 47. individuální triumf, pětku ovládla počtrnácté.

   

  V divizi B skončila Nikola Zdráhalová sedmá časem 7:17,09 a získala devět bodů do hodnocení seriálu. Jen o devět setin sekundy tak zaostala za svým osobním rekordem. V Heerenveenu se dnes ještě představí Karolína Erbanová v závodu na 1 000 metrů.

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...