Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  VELKÉ VÝROČÍ

  Sparta odstartuje oslavy existence i soutěže!

  04.12.2016 00:00 / sport google+ twitter facebook

  Hokejisté pražské Sparty odstartují nedělním soubojem o extraligové body s Vítkovicemi měsíc oslav 80. výročí ligové soutěže a zároveň 113 let své existence. Hráči tradičního klubu nastoupí do utkání, jehož úvodní buly je naplánováno již na 14 hodin, v unikátních retro dresech.

  Sparta Praha HC lupa
  HC Sparta Praha odstartuje zápasem oslavy klubu! | HCSparta.cz

  Dresy, ve kterých sparťané v neděli nastoupí, jsou kopiemi svetrů, v nichž bylo odehráno před osmdesáti lety v lednu 1937 první ligové utkání - v Ostravě proti ČSK Vítkovice (1:1).

   

  "Samozřejmě byl zvolen jiný materiál, ale jedná se i tak o unikátní černé dresy, který zdobí pouze velké 'S' na prsou. Navíc jsou přidány pouze nášivky, které odkazují na 80 let od založení ligy a vzhledem k tomu, že dresy půjdou následně do aukce, je na nich také datum a jména obou soupeřů," uvedl mluvčí Sparty Tomáš Zetek.  

  Pražská Sparta odstartuje 80. výročí ligové soutěže a 113 let své existence!
   

   

  "Byl jsem hodně příjemně překvapený a těším se na to, až v nich vyjedeme na led. I klukům v kabině se líbily, když jsme si je prohlíželi. Dostaneme k nim šedé návleky na kalhoty a černé stulpny, bude to vypadat hodně dobře," řekl zkušený obránce Martin Barinka, mistr světa z roku 2010.

   

  Na zápas přijde celá řada legend pražského klubu. Například Jiří Kochta, Josef Horešovský, Rudolf Šindelář, Pavel Richter, z mladší generace pak Richard Žemlička, Jiří Zelenka a další.

   

  "Na Spartu chodím stále často a rád. Bylo by parádní, kdyby se návštěva přiblížila té, co viděla v úterý výhru nad Kometou. Dvanáct tisíc fanoušků na takový zápas, to by bylo super. Bude to velká událost a moc se na to těším," prohlásil Richter, člen Klubu legend HCS.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Sparta, výročí, hokej
  Komentáře ke článku
  loading...