Pondělí 28. května 2018
svátek má Vilém, zítra Maxmilián a Maxim

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  VELKÉ VÝROČÍ

  Sparta odstartuje oslavy existence i soutěže!

  04.12.2016 00:00 / sport google+ twitter facebook

  Hokejisté pražské Sparty odstartují nedělním soubojem o extraligové body s Vítkovicemi měsíc oslav 80. výročí ligové soutěže a zároveň 113 let své existence. Hráči tradičního klubu nastoupí do utkání, jehož úvodní buly je naplánováno již na 14 hodin, v unikátních retro dresech.

  Sparta Praha HC lupa
  HC Sparta Praha odstartuje zápasem oslavy klubu! | HCSparta.cz

  Dresy, ve kterých sparťané v neděli nastoupí, jsou kopiemi svetrů, v nichž bylo odehráno před osmdesáti lety v lednu 1937 první ligové utkání - v Ostravě proti ČSK Vítkovice (1:1).

   

  "Samozřejmě byl zvolen jiný materiál, ale jedná se i tak o unikátní černé dresy, který zdobí pouze velké 'S' na prsou. Navíc jsou přidány pouze nášivky, které odkazují na 80 let od založení ligy a vzhledem k tomu, že dresy půjdou následně do aukce, je na nich také datum a jména obou soupeřů," uvedl mluvčí Sparty Tomáš Zetek.  

  Pražská Sparta odstartuje 80. výročí ligové soutěže a 113 let své existence!
   

   

  "Byl jsem hodně příjemně překvapený a těším se na to, až v nich vyjedeme na led. I klukům v kabině se líbily, když jsme si je prohlíželi. Dostaneme k nim šedé návleky na kalhoty a černé stulpny, bude to vypadat hodně dobře," řekl zkušený obránce Martin Barinka, mistr světa z roku 2010.

   

  Na zápas přijde celá řada legend pražského klubu. Například Jiří Kochta, Josef Horešovský, Rudolf Šindelář, Pavel Richter, z mladší generace pak Richard Žemlička, Jiří Zelenka a další.

   

  "Na Spartu chodím stále často a rád. Bylo by parádní, kdyby se návštěva přiblížila té, co viděla v úterý výhru nad Kometou. Dvanáct tisíc fanoušků na takový zápas, to by bylo super. Bude to velká událost a moc se na to těším," prohlásil Richter, člen Klubu legend HCS.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: Sparta, výročí, hokej
  Komentáře ke článku
  loading...