Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PŘIŠEL KONEC

  Hvězda F1 Button ukončil svou kariéru!

  28.11.2016 00:01 / sport google+ twitter facebook

  Matador závodů F1 Jenson Button oznámil, že další závod, který odjede na okruhu seriálu F1, bude jeho poslední. A tak se taky stalo. I když si poslední jízdu užil, neskončila zrovna ideálně.

  Jenson Button lupa
  Jenson Button uzavírá svou profesionální kariéru! | Archiv F1

  Po Felipe Massovi je Button další velké jméno, které končí se závoděním. Jenson Button z McLarenu si podle svých slov užil svůj poslední den v roli závodního pilota formule 1 i přesto, že musel už po třinácti kolech odstoupit kvůli selhání zavěšení.

   

  Startoval do závodu na okruhu Yas Marina z dvanácté pozice. Propracoval se přitom na osmé místo, když v deváté zatáčce ostře najel na obrubník. Kvůli tomu si poškodil zavěšení na svém McLarenu, se kterým se musel pomalu vrátit do boxové uličky. Po vystoupení z vozu se z tribun dočkal velkých ovací.  

  Jenson Button se rozloučil s profesionální kariérou ve Formuli 1. Poslední závod si užil!
   

   

  Na voze selhal díl na zavěšení. Stává se nám to velmi zřídka. Došlo k selhání v pravé přední části vozu. Jsem rád, že jsem na to dokázal přijít před brzděním," řekl Button.

   

  „Dnešek jsem si velmi užil,“ dodal mistr světa F1 z roku 2009. „Než jsem nastoupil do auta, tak to bylo skutečně emotivní. Bylo velmi výjimečné, když mě celý tým a všichni moji přátelé a rodina povzbuzovali na mé cestě do garáže.“

   

  Desátým místem a ziskem jednoho bodu se s letošní sezonou rozloučil jeho týmový kolega Fernando Alonso. „Tato sezona byla celkově pozitivní. Ve srovnání s rokem 2015 jsme ukázali velké zlepšení, my ale chceme vyhrát titul mistra světa, k tomu je před námi ještě dlouhá cesta.“

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...