Úterý 20. února 2018
svátek má Oldřich, zítra Lenka
  PŘIŠEL KONEC

  Hvězda F1 Button ukončil svou kariéru!

  28.11.2016 00:01 / sport google+ twitter facebook

  Matador závodů F1 Jenson Button oznámil, že další závod, který odjede na okruhu seriálu F1, bude jeho poslední. A tak se taky stalo. I když si poslední jízdu užil, neskončila zrovna ideálně.

  Jenson Button lupa
  Jenson Button uzavírá svou profesionální kariéru! | Archiv F1

  Po Felipe Massovi je Button další velké jméno, které končí se závoděním. Jenson Button z McLarenu si podle svých slov užil svůj poslední den v roli závodního pilota formule 1 i přesto, že musel už po třinácti kolech odstoupit kvůli selhání zavěšení.

   

  Startoval do závodu na okruhu Yas Marina z dvanácté pozice. Propracoval se přitom na osmé místo, když v deváté zatáčce ostře najel na obrubník. Kvůli tomu si poškodil zavěšení na svém McLarenu, se kterým se musel pomalu vrátit do boxové uličky. Po vystoupení z vozu se z tribun dočkal velkých ovací.  

  Jenson Button se rozloučil s profesionální kariérou ve Formuli 1. Poslední závod si užil!
   

   

  Na voze selhal díl na zavěšení. Stává se nám to velmi zřídka. Došlo k selhání v pravé přední části vozu. Jsem rád, že jsem na to dokázal přijít před brzděním," řekl Button.

   

  „Dnešek jsem si velmi užil,“ dodal mistr světa F1 z roku 2009. „Než jsem nastoupil do auta, tak to bylo skutečně emotivní. Bylo velmi výjimečné, když mě celý tým a všichni moji přátelé a rodina povzbuzovali na mé cestě do garáže.“

   

  Desátým místem a ziskem jednoho bodu se s letošní sezonou rozloučil jeho týmový kolega Fernando Alonso. „Tato sezona byla celkově pozitivní. Ve srovnání s rokem 2015 jsme ukázali velké zlepšení, my ale chceme vyhrát titul mistra světa, k tomu je před námi ještě dlouhá cesta.“

   

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...