Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  NĚCO ZA NĚCO

  Hráči NHL pojedou na OH, ale podmínkou je prodloužení kolektivní smlouvy!

  18.11.2016 00:00 / sport google+ twitter facebook

  Vedení zámořské hokejové NHL po jednání v New Yorku vyjádřilo ochotu umožnit hráčům účast na olympijském turnaji v Pchjongčchangu v roce 2018. Podle kanadské společnosti TSN by však za to NHL ráda získala jistotu prodloužení platnosti současné kolektivní smlouvy s hráčskou asociací NHLPA až do roku 2022.

  NHL lupa
  Hráči NHL na OH pojedou, ale musí být podepsána kolektivní smlouva! | Archiv NHL

  Současná kolektivní smlouva je desetiletá, dosud nejdelší v historii NHL, ale jejímu podpisu předcházelo zkrácení ročníku 2012/13 na 48 zápasů základní částí místo obvyklých 82. Vyprší až v roce 2022, ale NHL i NHLPA mají možnost v roce 2019 informovat druhou stranu, že ji chtějí v roce 2020 předčasně ukončit.

   

  A právě tomu chce NHL zabránit. Podle TSN jsou hráči nespokojení především s položkou, podle níž musí 16 procent z platu odložit stranou na záložní účet, vytvořený pro případ, že se liga dostane do hospodářských problémů. Zajišťuje tak řádné rozdělení tržeb s vlastníky půl na půl.  

  NHL umožní hráčům účast na OH v Plchojgčchangu, ale podmiňuje to podpisem kolektivní smlouvy!
   

   

  „Byly tam nějaké návrhy, které bychom si mohli takto vykládat. My to ale musíme samozřejmě prodiskutovat s hráči. Celý ten proces už začal, ale k vyřešení vede ještě dlouhá cesta,“ uvedl šéf asociace Donald Fehr, který NHLPA na schůzce s NHL a Mezinárodní hokejovou federací IIHF zastupoval.

   

  Prezident IIHF René Fasel připustil, že všechny strany čeká hodně práce. Podobně se vyjádřil komisionář NHL Gary Bettman. „Setkání bylo konstruktivní a otevřené. I když před námi zůstává spousta problémů k vyřešení,“ uvedl Bettman.

   

  Těmi největšími jsou přerušení soutěže uprostřed sezony na více než dva týdny kvůli olympijskému turnaji a také náklady na pojištění a cestování do Korejské republiky. Tyto výdaje se při poslední zimní olympiádě v Soči vyšplhaly ke 14 milionům dolarů, nyní jsou odhadovány na 10 milionů dolarů, ale Mezinárodní olympijský výbor (MOV) už je nechce krýt tak jako na předchozích pěti olympiádách.

   

  nely | bleskove.cz

  Témata: hokej, NHL, smlouvy
  Komentáře ke článku
  loading...