Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MÁ STOPKU

  Obří smůla Sáblíkové! Olympijsou časovku nejede, nepomohl ani Zeman!

  09.08.2016 23:30 / sport google+ twitter facebook

  Martina Sáblíková nepojede středeční olympijský závod cyklistek v časovce. Zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) zamítl přímo v Riu de Janeiro žalobu ze strany jejího týmu, který usiloval o umožnění startu, přestože se Sáblíková nenominovala v souladu s nastavenými pravidly Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

  Sáblíková lupa
  Martina Sáblíková má smůlu! V Riu časovku prostě nepojede! | Archiv Nova

  Sáblíková žila v domnění, že si na loňském mistrovství světa olympijský start zajistila. Když ale UCI na začátku června zveřejnila seznam kvalifikovaných zemí, Česká republika na něm chyběla. Cyklistický svaz podle všeho pracoval s mylným výkladem kritérií.

   

  "V tuto chvíli ve mně samozřejmě převažuje obrovské zklamání, doufala jsem ve start do posledních chvil," uvedla Sáblíková s tím, že se samozřejmě velmi těšila a rozhodnutí musí respektovat.

   

  Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení přesto odletěla do Brazílie, kde se intenzivně připravovala v tréninkovém azylu 180 km od Ria na možný start, ale absolvovala také trénink na závodním okruhu a osobně se zúčastnila i arbitráže.

   

  O start usilovala česká strana v čele s expertem na sportovní právo Janem Šťovíčkem, předsedou legislativní rady Českého olympijského výboru, všemi možnými cestami, ale neúspěšně.  

  Cyklistická hvězda ČR Martina Sáblíková středeční olympijsou časovku nepojede. Nepomohla ani intervence prezidenta Miloše Zemana!
   

   

  "Musím Martinu nesmírně ocenit. Je znát, proč je trojnásobnou olympijskou vítězkou a proč podává tak vynikající výkony v rychlobruslení i v cyklistice. Nevzdala se, překousla spoustu nepříjemností a rozhodla se bojovat do posledních sil, i když byla v hodně těžké situaci. Ukazuje všem, že dokud je naděje, má smysl bojovat ve sportu i v životě. Bez ohledu na to, že v tomto případě neskončil boj vítězstvím," prohlásil předseda ČOV Jiří Kejval.

   

  České straně nepomohla snaha o dobytí místa ve startovní listině na základě uvolněné kvóty jiné účastnické země, za Sáblíkovou marně orodoval i prezident Miloš Zeman, jenž napsal dopis šéfovi Mezinárodního olympijského výboru Thomasovi Bachovi se žádostí o divokou kartu.

  nely | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...