Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Kolaps fotbalisty

  Hrůza: Legendární brankář bojuje o život!

  21.12.2015 15:00 / sport google+ twitter facebook

  Hodně smutné Vánoce bude mít rodina někdejšího reprezentačního fotbalového brankáře Pavla Srníčka. Sedmačtyřicetiletý trenér gólmanů fotbalové Sparty zkolaboval při rekreačním běhu. Důvodem byla zástava srdce, které nebilo 20 minut. Jeho stav je kritický.

  Pavel Srníček lupa
  Pavel Srníček celý svůj život zasvětil sportu, teď bojuje o život | facebook

  Srníček si byl zaběhat v Bohumíně, kde žije. Ale to se mu stalo osudným, protože zkolaboval. Záchranáři ho sice přivedli k životu, ale jeho stav je vážný. Bude v umělém spánku, ale není jasné, jestli se probere. Těžko říct, jaké bude mít následky. Zatím se totiž neví, jak dlouho byl jeho mozek bez kyslíku.

  Je však jasné, že po pár minutách bez kyslíku začínají nenávratně odumírat buňky. Srníček je přitom sportovcem tělem i duší. Fotbalu se věnuje dlouhé roky. Chytal v anglickém Newcastlu, ale také v Sheffieldu, West Hamu a dalších družstvech. Nyní trénuje brankáře ve Spartě.

  Svoje si zažil i v české reprezentaci. V roce 1996 s ní jako dvojka získal stříbrné medaile na evropském šampionátu. V roce 2000 už byl mezi tyčemi na mistrovství Evropy jedničkou.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...