Sobota 21. července 2018
svátek má Vítězslav, zítra Magdaléna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ABSOLUTNÍ KRÁLOVNA!

  Fantastická Serena! Triumfem na Wimbledonu dorovnala rekord Gráfové a vyhrála i se ségrou!

  10.07.2016 00:15 / sport google+ twitter facebook

  Sice se načekala, ale stálo to za to! Nejlepší tenistka světa Serena Williamsová vyhrála na Wimbledonu svůj 22. grandslamový titul v kariéře a vyrovnala rekord legendární Steffi Grafové! Čtyřiatřicetiletá Američanka si navíc dopřála třešničku na dortu, když vyhrála i čtyřhru po boku sestry Venus!

  Serena lupa
  Serena se letos na Wimbledonu radovala jak v singlu, tak v deblu se sestrou Venus (vlevo). | Facebook

  Williamsová měla loni našlápnuto k tomu, aby získala kalendářní grandslam, tedy vyhrála všechny čtyři velké turnaje za jeden rok. Měla triumf z Australian Open, French Open, Wimbledonu, ale nečekaně klopýtla na US Open! Poté ztratila motivaci a letos to vypadalo, že ji nenašla.

   

  Dvojitá výhra! Serena ovládla dvouhru a se sestrou Venus i čtyřhru!
   
  Prohrála totiž jak ve finále Australian Open, tak ve finále French Open! Ve Wimbledonu stála proti Angelique Kerberové, která jí vzala triumf právě v Austrálii. Williamsová však ukázala, proč je světovou jedničkou! Ani ne za hodinu a půl si s Němkou poradila 7:5 a 6:3 a mohla nad hlavu uzvednout svůj 22. grandslamový titul!


  Sama Serena tomu nemohla uvěřit. „Číslo 22 je fantastické. Bylo strašně těžké nemyslet na vyrovnání Steffi Grafové. Už jsem letos měla pár pokusů a pokaždé jsem prohrála se skvělými soupeřkami. Angelique byla jednou z nich, a proto je to vítězství o to sladší,“ přiznala Williamsová.


  Ještě větší oslavy mohla spustit po čtyřhře, kterou vyhrála 6:3 a 6:4 se sestrou Venus nad dvojicí Babosová a Svedovová. Letos tak Wimbledon absolutně ovládla! V singlu ho vyhrála posedmé v řadě a chybí jí už jen dva tituly, aby dorovnala rekord Jany Navrátilové! Navíc jí stačí už jen jediný trifumf v grandslamu, aby za sebou nechala i dlouho nepřekonaný rekord Grafové. Dočkáme se toho letos?

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...