Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  NAKAŽENÝ SPRINTER!

  Virus Zika už je i mezi sportovci! Nakažený je Boltův parťák z olympijské štafety!

  27.06.2016 05:00 / sport google+ twitter facebook

  Když se jamajský sprinter Kemar Bailey-Cole vydal za lékařem kvůli neustálým bolestem zad a svalů, ještě netušil, že výsledky testů odhalí šokující zprávu! Parťák Usaina Bolta z vítězné štafety na Olympijských hrách v Londýně se totiž nakazil virem Zika!

  Sprinter lupa
  Jamajský sprinter má doma i zlatou medaili ze štafety na olympiádě v Londýně. | Facebook

  Známý jamajský sportovec nejprve neutichající bolesti přisuzoval tvrdým tréninkům. Když už se to však nedalo vydržet, podstoupil testy. Výsledky byly nemilosrdné. Lékař čtyřiadvacetiletému mladíkovi sdělil, že je nakažený virem Zika. Právě bolesti jsou totiž jedním z hlavních příznaků onemocnění. „Zotavuji se, ale jde to pomalu. Pořád mám po těle vyrážku a bolí mě oči," přiznal sportovec.

    

  Mladý sportovec nakažený virem Zika by se rád zúčastnil olympiády v Riu, která už pomalu ťuká na dveře.
   

  Atlet, který se může pochlubit olympijskou medailí i nejcennějším kovem na mistrovství světa ve štafetě, se však nevzdal cíle, pro který tvrdě trénoval poslední roky. Tím jsou OH v Riu. Příští týden se zúčastní národní olympijské kvalifikace v Kingstonu. „Do kvalifikace půjdu, jako bych byl zdravý a připravený,“ řekl Bailey-Cole.

   

  Právě kvůli viru Zika se z olympiády odhlásilo již několik sportovců. Mezi nimi jsou i známý golfisté. Svoji neúčast oznámila i aktuální světová čtyřka Rory McIlroy. Sportovec se totiž se svojí snoubenkou snaží o miminko. Kdyby se nakazil virem Zika, mohlo by to mít pro potomka nepříjemné následky. Virus totiž způsobuje těžkou vývojovou poruchu, která u lidských plodů předčasně ukončuje růst mozku.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...