svátek má Dorota, zítra Alexandr
    NEČEKANÁ REMÍZA!

Češi přišli o Rosického! Škoda s Necidem vykřesali jiskru naděje!

18.06.2016 00:01 / sport google+ twitter facebook

Škoda že tam Škoda nebyl od začátku! Čeští fotbalisté za minutu dvanáct zvrátili nepříznivý vývoj v utkání s Chorvatskem na evropském šampionátu ve Francii! V samotném závěru prohrávali 0:2 a s mistrovstvím už se pomalu loučili, kufry však odmítli balit střídající Milan Škoda a Tomáš Necid! Naposledy si nejspíš zahrál kapitán Tomáš Rosický, který se opět zranil!

Češi lupa
    Češi remizovali | Facebook

Kdo odešel od televize čtvrt hodiny před koncem zápasu se znechucením z výkonu českých fotbalistů, nebylo se čemu divit, ale v závěru mohl litovat! Češi sice více než hodinu na hřišti nic nepředvedli, ale v poslední čtvrthodině zaveleli k takovému finiši, který nakonec vedl k překvapivé a nečekané remíze!

K obratu zavelel střídající Milan Škoda!

Protihráči přitom ohrožovali branku Petra Čecha jedním pokusem za druhým. Chorvati Čechy jasně přehrávali a prosadili se i brankově, nejprve se trefil ve 38 minutě Perišič a v 52. minutě dal druhou branku Rakitič. Nebylo tak divu, že trenér stáhl svou největší hvězdu Luku Modriče, který měl malé zdravotní problémy. Chtít ho šetřit se ale Chorvatům nevyplatilo!

Důležitá střídání provedl i trenér Pavel Vrba, jemu se ale vyplatila! Na hřiště poslal nejprve Milana Škodu, který výrazně zvedl českou vlajku! Rosický v 76. minutě poslal do vápna centr svojí pověstnou šajtlí, Škoda naskočil hlavičkou a poslal míč do horního rohu.

Nelíbilo se to fanouškům Chorvatska, kteří začali za brankou Petra Čecha házet na hřiště světlice. Rozhodčí přerušil zápas a pořadatelé je odklízeli, když jedna z nich explodovala do obličeje jednomu z pořadatelů. Nic se mu nestalo, avšak problémy s fanoušky budou mít pro Chorvaty jistě dohru!

Chování jejich příznivců je může už i tak mrzet, protože Chorvaty rozhodilo. Po návratu na hřiště byli mimo, zatímco Češi se snažili o remízu. A jejich snažení přineslo ovoce! Při jedné z akcí zahráli Chorvaté rukou ve vápně a byla z toho penalta.

K ní se však nepostavil podle očekávání Rosický, který se znovu zranil a dohrával už jen v chůzi, ale střídající Tomáš Necid. Ten vyslal na branku soupeře takovou dělovku pod břevno, že brankář neměl šanci, i když šel na stejnou stranu jako střela! Češi se tak mohou radovat z prvního bodu na mistrovství a z prvních gólů. Zda jim budou stačit na postup, to se ukáže až v dalších zápasech!