Sobota 24. února 2018
svátek má Matěj, zítra Liliana
  Ona je jednička!

  Šafářová to zase vyhrála! Ostatní tenistky ji považují za nejvíce obětavou

  13.12.2015 11:00 / sport google+ twitter facebook

  Tenistka Lucie Šafářová je prostě jednička! Alespoň co se týče pomoci druhým! Ostatní tenistky jí proto udělily vyznamenání za ochotu. A českou hráčku tím nesmírně potěšily!

  Lucie Šafářová lupa
  Lucie Šafářová je jednička | archiv

  O Šafářové se dlouho říká, že je nejmilejší hráčkou na okruhu. A nejsou to jen fámy! Už druhý rok po sobě ji totiž ostatní tenistky vyznamenaly cenou pro tenistku, která se nejvíce obětuje pro ostatní kolegyně.

   

  A není se vůbec čemu divit. Šafářová je už sedm let členkou hráčského výboru. Právě ten jedná za tenistky s WTA o kalendáři turnajů a podobně. Že bojuje za ostatní dokázala i na letošním Turnaji mistryň. Přestože už sama nemohla postoupit, v posledním těžkém zápase vyhrála a porazila rivalku své kamarádky Petry Kvitové, aby tím Kvitovou posunula do semifinále. Tím dokázala, že má srdce na pravém místě.

   

  A platí to vždycky. Je úplně jedno, na kolikáté je Šafářová příčce. Skromnost jí zůstává po celou dobu, přestože si letos v žebříčku výrazně polepšila. V uplynulém ročníku se poprvé dostala do první desítky. Ve čtyřhře vyhrála dva grandslamové tituly po boku své americké kolegyně Bethanie Mattekové-Sandsové a na Rolland Garos se dostala i do finále singlu. Stejně jako při posledních třech triumfech nechyběla ani počtvrté české reprezentaci při výhře ve Fed Cupu.

   

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: sport, Šafářová, tenis
  Komentáře ke článku
  loading...