Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  The Best!

  Jágr to má v kapse! Je čtvrtým nejlepším střelcem v historii NHL

  14.12.2015 08:00 / sport google+ twitter facebook

  Kdo si počká, ten se dočká! Osm zápasů čekal Jaromír Jágr na svůj 731. gól v NHL, který znamená, že se posunul na čtvrté místo historických střelců NHL vedle Marcela Dionneho. Na třetího Bretta Hulla ztrácí deset branek. Přeskočí ho ještě letos?

  Jaromír Jágr lupa
  Jaromír Jágr je prostě nejlepší! | Profimedia

  Jágr zaznamenal historickou branku v zápase Floridy proti Washingtonu. Florida vyhrála 4:1, takže měl Jágr hned dva důvody k radosti. Jak dlouho bude Jágrovi trvat, než se na čtvrté příčce osamostatní a nechá Dionneho za  sebou? Chybí mu k tomu jeden gól.

   

  Na nejlepšího českého hráče však čeká další výzva. Na pomyslné stupně vítězů pro nejlepší střelce by se mohl dostat ještě v letošním ročníku. Stačí, aby k tomu nasázel dalších deset tref. Třetí Brett Hull má totiž na kontě 741 branek.

   

  Třetí meta je jistě pro Jágra dosažitelná. Horší to však bude se druhým a třetím místem. Druhý je totiž Gordie Howe, který nasázel za svou kariéru 801 branek do sítí soupeřů. Na to by se Jágr musel pořádně nadřít, avšak možná by na to mohl pomýšlet.

   

  Legendárního Wayna Gretzkyho však nejspíš nedostihne. Kanaďan za svého působení nastřílel 894 gólů, takže by na jeho sesazení musel Jágr nasázet ještě přes 160 gólů. Vzhledem k jeho věku 43 let už je to nejspíš nemožné. Jágrovi by se nyní hodilo několik sezón, ve kterých dával góly v ruské KHL, avšak do bodování NHL se mu nepočítaly.

   

  redakce | bleskove.cz

  Témata: Jágr, hokej, NHL, sport
  Komentáře ke článku
  loading...