Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMÍRNÍ TREST?

  Šarapovová si dlouho nezapinká! Jaký trest jí za doping napařila tenisová federace?

  09.06.2016 00:01 / sport google+ twitter facebook

  Za blbost se platí! Teď už to ví i ruská tenisová hvězda Maria Šarapovová, která kvůli pozitivnímu dopingu na Australian Open dostala dvouletý zákaz tenisu! Přestože se Ruska kála a chtěla čelit následkům, proti rozhodnutí se odvolá a chce se na kurty vrátit co nejdříve!

  Šarapovová lupa
  Šarapovová trest nečekala a hodlá se odvolat. | Facebook

  Tak tohle možná nikdo nečekal! Nad Šarapovovou sice visela hrozba až čtyřletého zákazu, dvouletý trest je však přece jen tvrdý vzhledem k tomu, že s pozitivním dopingem vyšla na veřejnost sama a za chybu se omluvila!

   

  Šarapovová se celé věci postavila čelem a za chybu se omluvila. Na kurty se chce brzy vrátit!
   

  Navíc tenistka tvrdí, že nedopovala úmyslně. Mezinárodní tenisová federace to uznala a Rusku z vědomého podvodu nepodezírá. A to je právě důvod, proč chce Šarapovová bojovat za nižší trest! Podle ní totiž rozhodnutí dokazuje, že neporušila předpisy záměrně. Odvolá se proto ke sportovní arbitráži. „Budu bojovat, abych se vrátila na kurty v co nejkratší době. Tenis mi chybí stejně jako moji fanoušci, kteří jsou nejlepší na světě,“ uvedla Ruska na svém Facebooku!

   

  Její slibná kariéra a pověst nejlépe vydělávající sportovkyně dostala ránu pod pás letos na začátku roku, kdy měla pozitivní doping na Australian Open. Zjistilo se, že jí v těle kolovala látka meldonium, kterou používají lidé s nemocemi srdce. Ještě loni přitom byla látka povolená, ale na seznam zakázaných přibyla letos kvůli zneužití sportovců pro lepší výkony.

   

  Šarapovová tvrdí, že meldonium užívala kvůli nepravidelnému srdečnímu rytmu a nezneužívala ho, jenomže nedopatřením se stalo, že nevěděla, že je nově na seznamu zakázaných látek. Proto ho užívala dál tehdy, kdy jí řekl lékař. Kvůli celé aféře ji opustilo několik sponzorů a už není nejlépe vydělávající sportovkyní světa, když ji přeskočila největší rivalka Serena Williamsová. Nyní však přišla další rána v podobě dvouleté absence na tenisovém poli. Dosáhne mírnějšího trestu?

  pop | bleskove.cz

  Témata: doping, tenis, trest
  Komentáře ke článku
  loading...