Sobota 24. června 2017
svátek má Jan, zítra Ivan
    Velká škoda!

Plíšková skončila v Indian Wells před bránami finále! Podlehla Bělorusce Azarenkové!

20.03.2016 00:15 / sport google+ twitter facebook

Nechybělo mnoho a česká tenistka Karolína Plíšková se mohla radovat už z druhého postupu do finále na turnaji v Indian Wells! Zatímco v deblu bude po boku parťačky Julie Georgesové bojovat o cenný titul, v singlu jí v cestě do finále stála Běloruska Victorie Azarenková! Plíšková s ní padla v třísetové bitvě!

Plíšková lupa
    Plíšková si na turnaji v Indian Wells finále v singlu nezahraje. | Facebook

Třiadvacetiletá Češka si přitom nevedla vůbec špatně. Hned v prvním setu měla šanci jít do vedení, když měla za stavu 5:3 při podání soupeřky dva setboly. Nedokázala je však proměnit a ani při následném vlastním podání nedokázala set dotáhnout do zdárného konce. Nakonec musela rozhodnout zkrácená hra. V ní jasně dominovala šestadvacetiletá Běloruska, když vyhrála poměrem 7:1.

Plíšková se v semifinále střetla s Běloruskou Azarenkovou! Po víc než dvou hodinách však odcházela z kurtů jako poražená.

Při druhém setu se však mince otočila a Plíšková ukazovala bezchybný tenis. Soupeřce povolila pouze jednu hru a za pár minut už se radovala z vyrovnání. Za nerozhodného stavu se však otěží chopila Azarenková a na Plíškovou vlétla jako uragán. Dvakrát jí sebrala servis a třetí set vyhrála v poměru 6:2. Zápas tak po víc než dvouhodinové bitvě skončil porážkou české hráčky.

Azarenková se tak probojovala do finále, kde se střetne s domácí Serenou Williamsovou, která se v semifinále pořádně natrápila. Hrála vyrovnaný zápas s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Úřadující světová jednička dala do zápasu všechno a vybojovala vítězství v poměru 6:4 a 7:6.