Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Dokáže to?

  Soukalová sahá po životním triumfu! Dosáhne ho už dnes?

  19.03.2016 00:15 / sport google+ twitter facebook

  Už dnes by se mohlo ukázat, kdo bude letošní královnou biatlonu! Přestože do konce zbývají ještě dva závody, Gabriela Soukalová by jako vedoucí žena Světového poháru mohla dosáhnout potřebného počtu bodů už v dnešním stíhacím závodě! Zvládne to, nebo vše zdramatizuje a počká si do neděle na závod s hromadným startem?

  Soukalová lupa
  Soukalová může rozhodnout už v dnešním závodě. Skončí nejhůř osmá? | Facebook

  Soukalovou může ohrozit už jen Francouzka Marie Dorinová-Habertová. Ta však první závod ve sprintu v ruském Chanty Mansijsku docela pokazila a skončila desátá, zatímco Soukalová dojela druhá. Tím ještě zvýšila svůj náskok!

   

  Do dnešního stíhacího závodu bude navíc vstupovat s více než čtyřicetivteřinovým náskokem na Dorinovou-Habertovou, což ji může uklidňovat. Pokud se nepošle špatnou střelbou na trestná kola, měla by dojet před ní! A právě to je podstatné!

   

  V posledním zápase pomohli Soukalové fanoušci! Podpoří ji na dálku i nyní?
   

  Soukalové navíc stačí, aby v dalších dvou závodech alespoň jednou dojela na osmém místě a Francouzce by nestačila ani dvě první místa, aby ji překonala. Pokud by Soukalová ani jednou do osmého místa nedojela, musela by Dorinová-Habertová pouze dvakrát triumfovat, aby Češku ohrozila!

   

  Je však jasné, že je startovní pole plné skvělých závodnic, které budou chtít jednotlivé závody vyhrát. O to těžší má Dorinová-Habertová práci, navíc ani Soukalová se nevzdá bez boje! Mimo první desítku dojela v posledních zhruba 20 závodech pouze jednou, a to na 11. místě.

   

  Navíc jí na dálku pomáhají čeští fanoušci, které ještě před sprintem vyzvala, aby jí drželi palce. Po světovém šampionátu, který byl minulý týden v Norsku, je poprosila o pomoc. A podařilo se, když Soukalová zvýšila po sprintu náskok. Fanouškům za to náležitě poděkovala ve videu, ve kterém řekla, že ji tlačili kupředu. Pomohou jí i teď?

  pop | bleskove.cz

  Témata: biatlon, závod, výhra
  Komentáře ke článku
  loading...