Středa 15. srpna 2018
svátek má Hana, zítra Jáchym

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Světový rekord překonán!

  Neskutečné! Gatlin překonal Boltův světový rekord na stovce! Rozhodčí ho však neuznali!

  02.03.2016 03:00 / sport google+ twitter facebook

  Americký sprinter Justin Gatlin vyběhl ze startovních bloků v Japonsku jako blesk a cílem proběhl v rekordním čase! Pokořil světový rekord Usaina Bolta z roku 2008! Svého úhlavního nepřítele překonal o celých 13 setin! Rozhodčí mu však tento rekord neuznali kvůli nedovolené podpoře větru!

  Justin Gatlin lupa
  Gatlin s nedovolenou podporou větru, dosahující skoro 40 km/h, zaběhl trať za neuvěřitelných 9,45! | Facebook

  Čtyřiatřicetiletého Gatlina si do televizní show pozvali japonští moderátoři. Dovezli ho na běžeckou dráhu, kde mu připravili ideální podmínky pro překonání světového rekordu. Za startovní čáru postavili obrovský větrák, který zapnuli na plný výkon.

    

  Justin Gatlin s obrovskou podporou větru v zádech prolétl cílem na stometrové trati jako blesk. Překonal Boltův rekord, ale čas nebyl uznaný.
   

  Pak už stačily jenom sprinterovy rychlé nohy a bylo vystaráno. Když Američan proběhl cílem s ohromujícím větrem v zádech, měřič času se zastavil na úctyhodných 9,45 s. Úřadující Bolt zvládl nejrychlejší stovku v životě zaběhnout za 9,58 s., a to před osmi lety. Gatlinův čas však nemohl být v žádném případě uznaný kvůli větru dosahujícímu téměř čtyřicet kilometrů v hodině.

   

  Nebude to však trvat dlouho a Gatlin se s Boltem utká a pokusí se mu vzít světový rekord. Svoje síly změří na nejprestižnějším závodu na světě, který se uskuteční v srpnu. Na olympiádě v Riu. 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...