svátek má Lumír, zítra Horymír
    Na trofej nedosáhla!

Debakl! Strýcová odjíždí z Dubaje s kanárem, ale za to s šesti miliony v kapse!

21.02.2016 00:00 / sport google+ twitter facebook

Stačila hodina a šest minut a ženské finále jednoho z nejlépe dotovaných turnajů bylo u konce! Tak jednoznačné finále v Dubaji fanoušci dlouho neviděli! Na kurtu se však nepředstavila Serena Williamsová, pro kterou je krátké a vítězné finále většinou typické, nýbrž česká hráčka Barbora Strýcová! Italka Sara Erraniová jí uštědřila pořádný výprask!

Strýcová lupa
    Strýcová na svůj druhý titul na okruhu WTA nedosáhla. Do cesty se jí postavila Italka Erraniová. | Facebook

Z prvního setu si Strýcová odnesla kanára. Soupeřce bohatě stačilo, aby vracela míčky přes síť, protože Strýcová to ve většině případů přepálila daleko za základní čáru nebo to napálila do sítě. Ani jednou si devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka nedokázala udržet podání. První set tedy dopadl jednoznačně 6:0.

I když Strýcová na plné čáře projela finále v Dubaji, těšit ji může alespoň částka, kterou si za finálovou účast vybojovala. Domů odjíždí s šesti miliony.

Do druhého setu vstoupila Strýcová opět špatnou nohou. Tentokrát si sice dokázala dvakrát uhájit své podání, ale to je na finále velmi slabý výkon. I druhou sadu prohrála, tentokrát v poměru 2:6. „Všechno bylo špatně. Byl to den, kdy zkoušíte všechno, ale nic nefunguje," posteskla si po zápase Češka.

Opět se potvrdilo, že Strýcová na Erraniovou prostě neumí. Z šesti předchozích zápasů dokázala totiž vyhrát pouze jednou. A nyní si na konto italská hráčka připisuje další zářez. Strýcová měla přitom cestu za vítězstvím o něco lehčí, než kdykoliv jindy. Poprvé v historii se totiž stalo, že na akci okruhu WTA nevyhrály nasazené hráčky ani jeden zápas a všechny vypadly hned po prvním zápase. Těšit ji však může alespoň to, že za finálovou účast si vysloužila šest milionů korun.