Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  F2

  Charouz Racing System: Deset závodů, desetkrát na bodech

  25.07.2018 18:10 / sport google+ twitter facebook

  Deset poslední závodů znamenalo pro historicky první českou stáj v seriálu FIA Formula 2 pokaždé bodový přísun. Něco takového od nováčka šampionátu čekal málokdo. Charouz Racing System ve spanilé jízdě pokračoval i na okruhu v Silverstone ve Velké Británii, zároveň si také drží průběžné třetí místo v pořadí týmů.

  Antonio Fuoco lupa
  Antonio Fuoco | archiv

  Kolotoč šampionátu F2 se už stal nedílnou součástí cirkusu zvaném Formule 1. Jezdci jsou tak logicky mnohem více na očích, což pilotům českého týmu evidentně svědčí. Antonio Fuoco i Louis Delétraz si navíc tentokrát pochvalovali kvalifikaci, což byla dosud tak trošku bolavá pata. Ital do sobotního závodu vyrazil třetí, Švýcar startoval jediné místo za ním. 

   

  Alfou a omegou úspěchu byla tentokrát více než když předtím práce s pneumatikami. Na okruhu rtuť teploměru vyšplhala až k padesáti stupňům a všechny týmy se musely spoléhat na kouzla mechaniků. Charouzovi hoši to zvládli perfektně. Devětadvacet kol na rozpáleném asfaltu znamenalo udržení pozic, ze kterých oba jezdci vyrazili do závodů. Fuoco se tedy opět postavil na pódium, Delétraz byl nakonec s "bramborovou" medailí také spokojen. Tím spíš, že si čtvrté místo vyjel parádním manévrem jen pár stovek metrů před cílem.

   

  Antonio Fuoco je v pořadí jezdců mezi nejlepší pětkou
   

  Nedělní sprint už se jel za poněkud odlišných podmínek. Ochladilo se a i když si oba jezdci české stáje brousili zuby na další útok na stupně vítězů, nakonec si museli nechat zajít chuť. Delétraz si krátce po startu uvědomil, že na vedoucí trio nestačí a místo nahánění větrných mlýnů se správně soustředil na dojetí do cíle, když vyhrál souboj o pátou příčku v posledním kole. Znamenalo to další pěkný přísun bodů nejen pro něj, ale také celému týmu. Bohužel jeho stájový kolega tentokrát šachovnicový praporek nespatřil.

   

  Antonio Fuoco se díky sobotnímu pódiu přesto posunul v průběžném pořadí jezdců mezi nejlepší pětku, Švýcar poskočil na osmé místo. Po třech po sobě jdoucích závodech se Charouz Racing System nyní přesune na svou základnu na Žebráku, aby vše vyladil na Velkou cenu Maďarska, která se jede 27.-29. července.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: F2
  Komentáře ke článku
  loading...