Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  F2

  Charouz Racing System bral v Rakousku další body

  03.07.2018 11:52 / sport google+ twitter facebook

  Historicky první česká stáj v seriálu Formule 2 plní tajné sny všem tuzemským motoristickým fanouškům. Po závodech na Red Bull Ringu, kde se jako tradičně jelo současně s Formulí 1, se tým dostal už na průběžně třetí místo! V nováčkovské sezóně je to něco, co zřejmě nečekal ani ten nejzarytější optimista. Tentokrát se o bodový příděl postaral Antonio Fuoco.

  Antonio Fuoco lupa
  Antonio Fuoco | archiv

  Jezdec juniorské akademie Ferrari potvrdil, že je velkým talentem. Na startovním roštu totiž stál až třináctý, navíc musel velmi rychle do boxů vyměnit přední křídlo svého monopostu a klesnul tak až na sedmnáctou příčku. To ale byl jen začátek jeho pozoruhodné cesty na stupně vítězů. Fuoco dokázal, že auto je vyladěno parádně a technici Charouz Racing System odvedli parádní práci. Důkazem budiž Také Italovo nejrychlejší kolo závodu. Sečteno a podtrženo to znamenalo patnáct bodů do bodování šampionátu. Naopak smůlu si tentokrát vybral Louis Delétraz. Kvůli problému s motorem musel ze závodu odstoupit z osmého místa.

   

  Nedělní sprint pak znamenal další bodový zisk
   
   
  Nedělní sprint pak znamenal další bodový zisk pro českou stáj. Fuoco startoval ze šestého místa, ale perfektní jízdou se dostal až na konečnou čtvrtou příčku po osmadvaceti kolech. V pořadí týmů to znamenalo dalších osm bodíků k dobru a posun na fantastickou průběžnou třetí příčku. Smůla opět provázela jeho týmového kolegu. Švýcar po jednom ze soubojů musel s poškozeným předním křídlem odstoupit jen tři kola před koncem.


   
  Antonio Fuoco řekl: "Využil jsem všech šancí, abych získal body. V neděli už to bylo těžší, protože se všichni poučili z naší práce. Ale jsem spokojen, víkend byl celkem dobrý. Určitě musíme pracovat na kvalifikacích, stále jsme pak na roštu zbytečně moc vzadu."

  redakce | bleskove.cz

  Témata: F2
  Komentáře ke článku
  loading...