Pondělí 23. července 2018
svátek má Libor, zítra Kristýna

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZNAČKOVÝ POHÁR

  Napínavá podívaná pro diváky pokračuje: Peugeot Rally Cup CZ je za polovinou

  22.06.2018 10:10 / sport google+ twitter facebook

  O třetím červnovém víkendu proběhl 14. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Jednalo se také o třetí soutěž patřící do kalendáře Peugeot Rally Cup, který se tak přehoupl do své druhé poloviny. A jaká je dosavadní bilance tohoto značkového poháru posádek s vozy Peugeot 208 R2?

  Rallye mezi vinicemi lupa
  Rallye mezi vinicemi | Peugeot

  Letošní druhý ročník navázal na úspěšný loňský, ze kterého vzešla jedna ze současných nadějí českého rallového sportu - Filip Mareš. Letos se zařadil hned mezi absolutní špičku, a soutěž od soutěže jde jeho výkonnost nahoru. Dodejme, že se vloni Filip Mareš s Janem Hlouškem stali mistry republiky kategorie vozů s jednou poháněnou nápravou a před poslední soutěží vedli dokonce juniorské mistrovství Evropy. Nakonec obsadili vynikající třetí příčku.

   

  Možná i to je důvodem, proč se do letošního Peugeot Cupu zapsalo sedm posádek a vše nasvědčuje, že by jich mohlo být v roce 2019 víc než deset. Jednou z motivací účastníků poháru je vyplácení peněžních prémií, a to jak posádkám na předních příčkách v jednotlivých soutěžích, tak i v celkové klasifikaci.

  O víkendu proběhl další napínavý závod značkového poháru
   

  Hned v prvním závodu - Rally Šumava Klatovy - se jezdcům Peugeot Cupu podařilo triumfovat jak ve třídě 6, tak i mezi dvoukolkami. Ze sedmi posádek čtyři dojely do cíle a sbíraly body, tři musely čekat na svoji příležitost na další pohárové klání.

   

  Tím byla Rallye Český Krumlov. I sem nastoupily pohárové posádky v plném počtu. Krumlovská rallye zamíchala průběžným pořadím jezdců, ovšem ani tentokrát si rychlé dvěstěosmičky nenechaly vzít prvenství ve třídě 6 i v dvoukolkách. To, že lze s Peugeoty 208 R2 hezky závodit dokazuje i skutečnost, že v absolutní klasifikaci se pohybují kolem pěkného patnáctého místa.

   

  Třetí soutěž - Rally Hustopeče - se bohužel musela obejít bez dvou jezdců Peugeot Rally Cupu: Matěje Kamence, který si počká až na „Bohemku“, a průběžného lídra poháru Lumíra Firly, který se po zranění při civilní dopravní nehodě na motocyklu ocitl v nemocnici. Zbývajících pět posádek startujících v Peugeot Rally Cupu se ovšem v Hustopečích postaralo o napínavou podívanou pro diváky. Časové rozdíly mezi jednotlivými jezdci byly jen minimální a stejně jako v minulých dvou podnicích, i zde se Peugeoty brzy dostaly do popředí celého pelotonu dvoukolek.

   

  Do čela průběžného pořadí se rychle prodral Honza Talaš, kterému sekundoval René Dohnal a Tomáš Knápek. Tato trojice nakonec vydržela na svých pozicích až do cíle závodu. Jan Talaš s René Dohnalem se dokázali probojovat na první a druhé místo ve třídě 6 a také ve dvoukolkách. Smolnou sérii zažívá rakouský závodník Julian Wagner, který v Hustopečích odstoupil hned v úvodu soutěže pro poruchu převodovky.

  Max | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...