Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  ČESKÁ RALLYE

  Česká rallyová sezóny je v plném proudu: O pohár Peugeot Rally Cup se strhl napínavý souboj!

  28.05.2018 12:15 / sport google+ twitter facebook

  Zhruba před dvěma měsíci začala česká rallyová sezona Valašskou rally. Měsíc na to mistrovství pokračovalo druhým podnikem – Rallye Šumava - a předposlední květnový víkend patřil populární Rallye Český Krumlov.

  Česká rallye už pár let nezažívá na stupních vítězů překvapení lupa
  Česká rallye už pár let nezažívá na stupních vítězů překvapení | Peugeot

  Ve třetí soutěži zvítězila v absolutním pořadí stejná posádka jako v předchozích dvou. Diváci ani neočekávali, že by tomu mohlo být jinak. Česká rallye už totiž pár let nezažívá na stupních vítězů překvapení. O to víc se diváci zajímají o souboje, které se odehrávají v jiných kategoriích. Tou nejsledovanější je třída 6, kde se utkávají závodníci s podobnými stroji, výkony i konkurenceschopností.

   

  Na Rallye Šumava proběhly dramatické souboje a ani v Krumlově pohároví jezdci nezklamali
   

  Nejčastějším reprezentantem třídy 6 je Peugeot 208 R2. Ostatně jedná se o nejprodávanější vůz ve své kategorii na světě. Navíc je takřka jediný, se kterým si posádky mohou vyjezdit peníze na odměnách a v tomto finančně náročném sportu si trochu přilepšit. Odměna za dobrý výkon se vyplácí  posádkám zapsaným do poháru PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC. Hned od první pohárové soutěže se jich zaregistrovalo sedm.

   

  Na Rallye Šumava se mezi nimi rozhořely dramatické souboje. Na prvních místech pohárového pořadí se v průběhu náročné soutěže střídali Jan Talaš, René Dohnal, Tomáš Knápek, Julian Wagner i Lumír Firla. Třicet tisíc na odměnách si ale mezi sebou rozdělili jen první tři: Talaš, Wagner, Firla.

   

  Na Rallye Český Krumlov nastoupily posádky rychlých dvěstěosmiček opět v plném počtu. Diváci se tak mohli těšit na napínavé představení. A ani v Krumlově je pohároví jezdci nezklamali! Závod, který začal za slunečného počasí, zkomplikovala silná bouřka s průtrží mračen. Z tratě se stala rozbouřená řeka, na což mnoho posádek doplatilo. Ne ovšem Lumír Firla, který z toho naopak vytěžil a všem ostatním nadělil minutu. V absolutním pořadí dojel třetí. Pak ale zabojoval rakouský Julian Wagner a protlačil se do čela. Havárie v předposlední rychlostní zkoušce mu však sebrala už téměř jisté vítězství, z kterého se nakonec radovala posádka Lumír Firla a Jakub Kotál. Druhý dojel Matěj Kamenec s Adamem Jurkou a bronzovou pozici obsadil René Dohnal s Romanem Švecem.

   

  Průběžné pořadí Peugeot Rally Cupu po druhé soutěži je tedy následující:

  1. místo: FIRLA Lumír - KOTÁL Jakub - 25 bodů

  2. místo: TALAŠ Jan – PILS Zbyněk - 21 bodů

  3. místo: KNÁPEK Tomáš - HORÁK Ivan - 13 bodů

  4. místo: WAGNER Julian - STEIN Anne K. - 12 bodů

  4. místo: KAMENEC Matěj - JURKA Adam - 12 bodů

  5. místo: DOHNAL René - ŠVEC Roman - 10 bodů

  6. místo: BALLER Zbyněk - VEČERKA Michal - 8 bodů
   
  Jak s tímto pořadím zamíchá další soutěž zařazená do poháru Peugeot Rally Cup – Rally Hustopeče – se ukáže 15. června.

  Max | bleskove.cz

  Témata: Peugeot
  Komentáře ke článku
  loading...