Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  F2

  Česká stáj v Baku mezi nejlepšími

  02.05.2018 10:40 / sport google+ twitter facebook

  Teprve druhý závodní víkend mají za sebou jezdci Charouz Racing System, historicky první české stáje v seriálu FIA Formula 2. V Bahrajnu to ještě na body nevyšlo i kvůli technickým problémům, ázerbájdžánské hlavní město Baku už vykouzlilo na tváři majitele stáje Antonína Charouze mnohem větší úsměv díky sobotnímu třetímu místu Antonia Fuoca. Své premiérové vítězství v mistrovství si připsal Alexander Albon z DAMS, druhý skončil po parádní stíhací jízdě Jack Aitken z týmu ART. Nedělní sprint už z pohledu českého fanouška tak skvělý nebyl.

  Antonio Fuoco lupa
  Antonio Fuoco | archiv

  Na mnoha kolizích a ne úplně povedených manévrech v sobotu nejvíce vydělali Alexander Albon i Jack Aitken, který se díky safety caru dotáhl na zbytek startovního pole a nakonec bral druhé místo. K triumfu měl celkem blízko i Antonio Fuoco z týmu Charouz Racing System. Jezdec akademie Ferrari však doplatil na kouřící auto Artema Markelova v závěrečné fázi závodu a z prvního místa klesl na třetí. „Nic jsem neviděl. Mohli jsme vyhrát, ale myslím, že pódium je i tak fantastický výsledek,“ uvažoval italský pilot.

   

  A má pravdu. Dojet do cíle na třetím místě je mnohem cennější, než skončit mimo trať bez bodu jen pár set metrů před cílem kvůli zbytečnému riskování.  Fuoco si zaslouží uznání i proto, že mu na startovním roštu patřil až dvanáctý post. „Skončit třetí v našem druhém závodě v historii, to je skvělý pocit. Antonio i všichni inženýři odvedli skvělou práci. Jen škoda, že pro Louise závod skončil hned v úvodu,“ měl jasno Antonín Charouz, když narážel na odstoupení švýcarského jezdce Louise Delétraze kvůli kolizi s jiným závodníkem.

    

  "Mohli jsme vyhrát, ale myslím, že pódium je i tak fantastický výsledek,“
   

  Nedělní sprint bohužel pro český tým začal nejhůře, jak mohl. Antonio Fuoco měl sice startovat ze šestého místa, ale kvůli technickému problému do závodu vůbec nezasáhl.

   

  České stáji v závodě zůstal jen Louis Delétraz, který vyrazil z poslední příčky. A také on po několika kolech hlásil, že mu vůz nefunguje tak, jak by měl. Švýcar se pral s okruhem, který byl často plný odpadků a nečistot, statečně. Bohužel to však nestačilo na lepší, než jedenácté místo. „Je to sport. Nikdy nevíte, co se stane. Určitě musíme vše analyzovat chyby a věříme, že v Barceloně budeme od 11. do 13. května znovu o něco silnější,“ přál si majitel české stáje Antonín Charouz. Pro vítězství si tak v Baku v dramatickém závěru dojel šampion GP3 z loňského sezóny George Russell. Druhý sice dojel Sergio Sette Camara z Carlinu, byl však diskvalifikován kvůli nedostatečnému množství paliva. Na druhé místo se tak posunul Nyck de Vries z týmu Pertamina Prema Theodore Racing, na třetí příčku poskočil Nicholas Latifi. Sobotní vítěz Alex Albon dojel až čtrnáctý také kvůli problémům na startu.

  redakce | bleskove.cz

  Témata: F2
  Komentáře ke článku
  loading...