Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  PEUGEOT RALLY CUP

  Peugeot Rally Cup: Objevuje nové naděje a finančně je podporuje. Výherci si přijdou na slušné peníze!

  07.04.2018 05:00 / sport google+ twitter facebook

  Málokterý sport je finančně tak náročný jako rallye. Posádky, které chtějí odjet všech sedm závodů prestižního Mistrovství ČR v rallye, musí sehnat štědré sponzory. To ale není snadné ani pro zkušené a známé jezdce, natož pro začátečníky. Ti musí občas sáhnout hluboko do vlastní kapsy. Řešením může být účast ve značkovém poháru, kde se jede o finanční prémie. Proto bylo pro mnoho příznivců rallye dobrou zprávou vyhlášení druhého ročníku Peugeot cupu. Jeho cílem je objevit a podpořit nové naděje rallye.

  Z loňského ročníku Peugeot Cupu vyšel i mistr ČR v kategorii dvoukolek Filip Mareš lupa
  Z loňského ročníku Peugeot Cupu vyšel i mistr ČR v kategorii dvoukolek Filip Mareš | Peugeot

  Značka Peugeot je na takové hledání odborník se čtyřicetiletou zkušeností. Z její líhně talentů vyšly rallyové hvězdy jako Sébastien Loeb, Kris Meeke, nebo Craig Breen. Také pro Peugeot v České republice jsou aktivity zaměřené na objevování potenciálně úspěšných posádek velmi prestižní záležitostí, proto po vzoru francouzského 208 Rally Cupu spustil v loňském roce pohár pro posádky s vozem Peugeot 208 R2 nazvaný Peugeot Total Rally Cup.

   

  V letošním roce pokračuje druhým ročníkem nesoucím jméno PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC.

    

  Cílem Peugeot cupu je objevit a podpořit nové naděje rallye
   

  Pohár je opět vypsán v rámci Mistrovství ČR v rallye ve třídě 6, pro posádky s vozy Peugeot 208 R2. Pro mladé jezdce je tento speciál, který je mimochodem ve své kategorii nejprodávanějším vozem na světě, ideálním nářadím na sbírání zkušeností v jedné z nejnáročnějších motoristických disciplín.

   

  Nový ročník, který odstartuje 20. dubna 2018 na Rallye Šumava Klatovy, nemá pouze nové jméno, ale i promotéra. V letošní sezoně se této funkce ujal AUTOKLUB ČR. Právě AUTOKLUB je dlouhodobým partnerem Peugeotu v ČR i v jiných projektech, jejichž cílem je podpora mladých jezdců, jako např. Autoklub Peugeot Rally Talent.

   

  Hlavním přínosem pro účastníky Peugeot Rally Cupu je vyplácení peněžních prémií,  což je v českém motorsportu ojedinělým prvkem. Tato podpora může posádkám výrazně usnadnit absolvování sezóny i rozjezd do dalších soutěží či výkonnostních kategorií. Finanční odměny v rámci Peugeot Rally Cupu budou vypláceny posádkám, které se umístí na předních příčkách na jednotlivých závodech a v celkovém hodnocení. Celkový rozpočet na odměny pro účastníky dosahuje v letošním roce 490 000 Kč. Posádka, která vyhraje vše, co se dá, si z této částky může ukousnout až 210 000 Kč.

   

  Příznivou změnou pro přihlášené týmy je snížení vkladu do seriálu oproti loňskému roku a to na 15 000 Kč. Dalším přínosem by mělo být podstatné zjednodušení celého systému organizace poháru. Pořadatel poháru, značka Peugeot v ČR, a promotér, Autoklub ČR, očekávají, že do Peugeot Rally Cup CZ se v letošním ročníku přihlásí minimálně osm posádek.

  Max | bleskove.cz

  Témata: Peugeot, rallye
  Komentáře ke článku
  loading...