Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  PEUGEOT RALLY CUP

  Peugeot Rally Cup: Objevuje nové naděje a finančně je podporuje. Výherci si přijdou na slušné peníze!

  07.04.2018 05:00 / sport google+ twitter facebook

  Málokterý sport je finančně tak náročný jako rallye. Posádky, které chtějí odjet všech sedm závodů prestižního Mistrovství ČR v rallye, musí sehnat štědré sponzory. To ale není snadné ani pro zkušené a známé jezdce, natož pro začátečníky. Ti musí občas sáhnout hluboko do vlastní kapsy. Řešením může být účast ve značkovém poháru, kde se jede o finanční prémie. Proto bylo pro mnoho příznivců rallye dobrou zprávou vyhlášení druhého ročníku Peugeot cupu. Jeho cílem je objevit a podpořit nové naděje rallye.

  Z loňského ročníku Peugeot Cupu vyšel i mistr ČR v kategorii dvoukolek Filip Mareš lupa
  Z loňského ročníku Peugeot Cupu vyšel i mistr ČR v kategorii dvoukolek Filip Mareš | Peugeot

  Značka Peugeot je na takové hledání odborník se čtyřicetiletou zkušeností. Z její líhně talentů vyšly rallyové hvězdy jako Sébastien Loeb, Kris Meeke, nebo Craig Breen. Také pro Peugeot v České republice jsou aktivity zaměřené na objevování potenciálně úspěšných posádek velmi prestižní záležitostí, proto po vzoru francouzského 208 Rally Cupu spustil v loňském roce pohár pro posádky s vozem Peugeot 208 R2 nazvaný Peugeot Total Rally Cup.

   

  V letošním roce pokračuje druhým ročníkem nesoucím jméno PEUGEOT RALLY CUP CZECH REPUBLIC.

    

  Cílem Peugeot cupu je objevit a podpořit nové naděje rallye
   

  Pohár je opět vypsán v rámci Mistrovství ČR v rallye ve třídě 6, pro posádky s vozy Peugeot 208 R2. Pro mladé jezdce je tento speciál, který je mimochodem ve své kategorii nejprodávanějším vozem na světě, ideálním nářadím na sbírání zkušeností v jedné z nejnáročnějších motoristických disciplín.

   

  Nový ročník, který odstartuje 20. dubna 2018 na Rallye Šumava Klatovy, nemá pouze nové jméno, ale i promotéra. V letošní sezoně se této funkce ujal AUTOKLUB ČR. Právě AUTOKLUB je dlouhodobým partnerem Peugeotu v ČR i v jiných projektech, jejichž cílem je podpora mladých jezdců, jako např. Autoklub Peugeot Rally Talent.

   

  Hlavním přínosem pro účastníky Peugeot Rally Cupu je vyplácení peněžních prémií,  což je v českém motorsportu ojedinělým prvkem. Tato podpora může posádkám výrazně usnadnit absolvování sezóny i rozjezd do dalších soutěží či výkonnostních kategorií. Finanční odměny v rámci Peugeot Rally Cupu budou vypláceny posádkám, které se umístí na předních příčkách na jednotlivých závodech a v celkovém hodnocení. Celkový rozpočet na odměny pro účastníky dosahuje v letošním roce 490 000 Kč. Posádka, která vyhraje vše, co se dá, si z této částky může ukousnout až 210 000 Kč.

   

  Příznivou změnou pro přihlášené týmy je snížení vkladu do seriálu oproti loňskému roku a to na 15 000 Kč. Dalším přínosem by mělo být podstatné zjednodušení celého systému organizace poháru. Pořadatel poháru, značka Peugeot v ČR, a promotér, Autoklub ČR, očekávají, že do Peugeot Rally Cup CZ se v letošním ročníku přihlásí minimálně osm posádek.

  Max | bleskove.cz

  Témata: Peugeot, rallye
  Komentáře ke článku
  loading...