Sobota 18. srpna 2018
svátek má Helena, zítra Ludvík

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  FENOMENÁLNÍ ÚSPĚCH

  Senzační Ester, má zlato i z prkna!

  24.02.2018 07:00 / sport google+ twitter facebook

  Fantastická Ester Ledecká se vítězstvím v paralelním obřím slalomu ve snowboardingu zapsala do historie jako teprve třetí sportovec, který dokázal na zimních olympijských hrách získat zlato ve dvou odlišných sportovních odvětvích.

  Ester Ledecká lupa
  Ester je královnou olympiády | Česká televize

  Naprosto ojedinělý sportovní úkaz… Ester Ledecká (22) nejprve na olympiádě v Koreji šokovala svět zlatem na lyžích v super-G a dnes dokonala neskutečný zlatý double! V paralelním obřím slalomu na snowboardu nedala svým soupeřkám žádnou šanci. Všechny své jízdy vyhrála!  

  Je téměř jedinou, kdo na olympiádě vyhrál ve dvou disciplínách
   

  Ledecká zlatým výsledkem na snowboardu vstoupila do historie olympijských her. „Já se vždycky snažím vyhrát, když stojím na kopci. Pokaždé chci zajet tu nejrychlejší jízdu,“ vyprávěla skromně v Pchjongčchangu. Ale to, co na svahu reálně předvedla, je neuvěřitelné!

   

  Do olympijských dějin vstoupila jako první žena, která získala na jedněch Hrách dvě zlata v odlišných sportech. Mezi muži to v minulosti dokázali dva, a to před téměř stoletím a shodně v běhu na lyžích a severské kombinaci. Prvním byl Nor Thorleif Haug na premiérových ZOH v Chamonix 1924, o čtyři roky později ve Svatém Mořici ho napodobil krajan Johan Gröttumsbraaten.

  mak | bleskove.cz

  Témata: Ester Ledecká
  Komentáře ke článku
  loading...