Neděle 24. června 2018
svátek má Jan, zítra Ivan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  CESTA ZA SNEM

  Cesta za snem není vždy jednoduchá. Naštěstí existují organizace, které handicapovným sportovcům pomáhají

  16.02.2018 14:17 / sport google+ twitter facebook

  Heřman Volf byl aktivní sportovec, vášnivý lyžař. Stačil však jeden nešťastný pád na lyžích a stal se z něj vozíčkář. Mnohé by to srazilo až na samé dno, jeho však ne. Ležel v nemocnici a v televizi právě probíhaly zimní paralympijské hry. Tehdy se rozhodl, že to nevzdá.

  Paralympijský plavec, zlatý medailista z Ria 2016 Arnošt Ondráček před jízdou lupa
  Paralympijský plavec, zlatý medailista z Ria 2016 Arnošt Ondráček před jízdou | Cesta za snem

  Heřman Volf na sobě začal pracovat a za pár měsíců se vrátil k zimním sportům, ale nejen to, také se pustil do plavání, potápění, jachtingu, skákání padákem i jízdě na kole s ručním pohonem. Pak dostal nápad, že může pomáhat i dalším, a založil neziskovou organizaci Cesta za snem.

   

  Organizace Cesta za snem pořádá každý rok celou řadu akcí zejména pro handicapované. Na programu roku 2018 jsou cyklomaratony, čtyřboje, atletické meetingy, zážitkové víkendy a další.

    

  Takové akce se ale neobejdou bez partnerů. Jedním z nich je značka Peugeot v ČR, která organizaci Cesta za snem poskytuje finanční a organizační pomoc, ale hlavně auta. A právě ta se nejvíc hodila na akci nazvané „Jedeme v tom všichni“, která proběhla 10. února na autodromu v Mostě. 

    

  Peugeot pomáhá realizovat Cestu za snem
   

  Přestavit normální vůz na ruční řízení je až překvapivě jednoduché. Mechanici zvládli během několika minut přeměnit čtyři peugeoty tak, aby se s nimi vozíčkáři mohli vydat na okruh. Průvodce jim dělali okruhový mistr Evropy Petr Fulín a český rallyový šampión ve dvoukolkách Filip Mareš. Filip si s peugeotyostatně dobře rozumí, protože s jedním z nich – s Peugeotem 208 R2 - zabodoval loni jak v české tak v evropské rallye. Kromě jízd na okruhu si handicapovaní řidiči zkusili jízdu zručnosti, závodní trenažer a závody s RC modely.

   

  Mnozí z nich si splnili sen, například Kateřina Sasáková. Auta miluje a snila o tom, že je bude řídit. Ale sedí na vozíku a je jí teprve 16 let! Sedla do zbrusu nového Peugeotu 5008 GT s ručním řízením a prostě jela. "Po všech těch bolestivých operacích, jsem ji zase konečně viděla usměvavou a nadšenou. Splnili jste Katce velký sen! Díky," říká Katčina maminka, která dceru přivezla až z Ostravy.

   

  Arnošt Petráček, paralympijský plavec a držitel zlaté medaile z Ria 2016, si zase přál řídit patrový autobus. Vzhledem k jeho postižení to nebyl lehký úkol, ale podařilo se. „Dal dvě kola a nakonec si zkusil i zacouvání do boxu. Vše zvládl a byl nadšený,“ řekl Tomáš Pchálek z organizace Cesta za snem.

  Max | bleskove.cz

  Témata: cesta, Peugeot, sen, sportovec
  Komentáře ke článku
  loading...