Neděle 18. února 2018
svátek má Gizela, zítra Patrik
  VELKÁ PARÁDA!

  Čech Tom Beckhäuser vede seriál Formule 4 v Emirátech!

  01.02.2018 05:00 / sport google+ twitter facebook

  Nedávno ještě neznámý klučina dnes poráží například i Davida Schumachera, syna slavného Ralfa Schumachera, bratra Michaela Schumachera. Český borec Tom Beckhäuser bezesporu patří mezi největší talenty, které jsme u nás kdy měli. Fanoušci věří, že brzy pojede i závod Formule 1.

  Formule lupa
  Talentovaný borec už vyhlíží závody Formule 1 | archiv T. Beckhäusera

  Český jezdec vede bodování seriálu Formule 4! Tom Beckhäuser bezesporu patří mezi největší talenty, které jsme u nás kdy měli. Má našlápnuto do Formule 1 a podle odborníků to nebude dlouho trvat a bude se opravdu měřit s těmi nejlepšími. Přitom ještě před rokem to tak vůbec nevypadalo, tenkrát by si na něj nikdo nevsadil ani ošuntělou korunu.  

  Risk se tentokrát vyplatil!
   

  Je to jako pohádka o jednom klukovi z Klecan, který toužil po velkém světě formulí. Dlouho to vypadalo, že nakonec zůstane jen u snů. Tom totiž ještě před devíti měsíci neměl na kontě jediný závod. Až v loňské sezóně se objevil rovnou v německé Formuli 4. Nejen na své soupeře působil jako zjevení. Boreček, který nikdy nejezdil ani v motokárách a rovnou skočí do seriálu? „Svůj první závod v Oscherslebenu jsem jel 29. dubna 2017,“ vzpomíná Tom s úsměvem.  Všem pochybovačům však zavřel rychle ústa. Prakticky od prvního závodu se směle měřil s těmi nejlepšími. Velmi rychle se s celým kolotočem sžil, "osahal" si závody a celý jeho tým se těšil na letošní sezónu, kdy se měl jeho talent projevit naplno. A prognózy se naplnily! Jeho managerovi se asi hodně ulevilo. Šel do velkého rizika, ale ne nadarmo se říká, že risk je zisk. V tomto případě rozhodně.  Nedávno v Emirátech dojel třetí a následně tuto příčku zopakoval, navíc přidal ještě pomyslné stříbro z dalšího závodu. Součtem bodů se tak dostal do čela celého seriálu Formule 4. Pro mnoho lidí je neuvěřitelné, že nedávno ještě neznámý klučina dnes poráží například i Davida Schumachera, syna slavného Ralfa Schumachera, bratra Michaela Schumachera. Jenomže ona to není náhoda. Tom má za sebou perfektně šlapající tým, který mu dává veškeré potřebné zázemí. A on to umí zúročit k parádním výsledkům. Tak se snad máme na co těšit. A to máme ještě další želízko v ohni v podobě Petra Ptáčka juniora. Ten však na startovním roštu chyběl, protože se chce soustředit pouze na Italské mistrovství F4. Nechce přijít o možnost bodovat v kategorii nováčku, což by nemohl, kdyby před sezónou odjel více závodů.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...