Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  MOTO SVÁTEK

  Formule se vrací do Francie! Ale na špatnou trať!

  05.01.2018 18:00 / sport google+ twitter facebook

  Mistr světa roku 2017 Lewis Hamilton kritizuje špatně vybranou trať pro závod Formule 1.

  Lewis Hamilton lupa
  Lewis Hamilton | Internet

  Britský pilot Hamilton dává přednost Velké ceny Francie v Magny-Cours než na okruhu Paul Ricard, který se vrátí do kalendáře Formule 1 v červnu 2018. Hamilton ví, o čem mluví. Řídil vůz Mercedes W08 na okruhu Paul Ricard v září, když absolvoval testy pro Pirelli. Testoval několik sad pneumatik, které italský výrobce následně nominoval pro sezónu 2018.  

  Do Francie na Formuli 1 míří statisíce fanoušků
   

  Lewis Hamilton odkroužil celkem 114 kol a následně sdělil médiím svůj názor na okruh Paul Riccard v Le Castellet, který měří 5,8 km. „Upřímně se mi nelíbí, abych řekl pravdu. Miloval jsem to, když jsme měli Grand Prix v Magny-Cours. Paul Ricard je na krásném místě, ale trať se mi nelíbí, protože není dobrá jako Magny-Cours," popsal své dojmy. 

   

  Nejdůležitější je to, že máme Velkou cenu Francie zpátky, protože je to důležitá součást Evropy a zároveň je to důležitá součást evropské části kalendáře Formule 1," cituje Hamiltona Jan Fridrich na webu Světformule.cz. „Francie má tolik krásných okruhů - např. Le Mans a z nějakého důvodu nezávodíme na nejkrásnější trati. Nedává to smysl, jsem pilot a jsem zklamaný stejně jako vy. Dále s tím nechci ztrácet čas," uvedl Hamilton. „Ale možná tam budeme mít nejlepší závod celé sezóny“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

   

  Velká cena Francie se koná 24. června 2018 na okruhu Paul Ricard, který byl postaven v roce 1970 a jelo se zde celkem 14 závodů Formule 1 v letech 1971 až 1990. Jak zmiňuje Světformule.cz, bude to první Velká cena Francie od roku 2008, kdy se jelo právě v Magny-Cours. Hamiltonovi letos vyprší smlouva s Mercedesem a je předpokladem, že bude u stáje pokračovat i v následující sezoně.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...