Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  FERRARI

  Další úspěch českých závodníků

  03.01.2018 05:00 / sport google+ twitter facebook

  Už příští rok se rozjede partnerství, které zní pro mnoho motoristických fanoušků stále jako sen. Vždyť kdo by ještě před pár dny řekl, že může fungovat spojení České republiky a slavné značky Ferrari? Díky stáji Charouz Racing System, která nadcházející sezónu pojede v seriálu F2, je to realita.

  Antonio Fuoco lupa
  Antonio Fuoco | Facebook

  Do Prahy přijel ředitel Ferrari Driver Academy Massimo Rivola, aby potvrdil smlouvu s Charouz Racing System. „S naší  značkou se samozřejmě seriálu F2 nechceme jen zúčastnit, ale vyhrávat. Nemůžeme jinak. Ale zároveň víme, že šampionát bude velmi vyrovnaný,“ má jasno Rivola. Spolu s ním do metropole dorazili i Antonio Fuoco a Louis Delétraz. Tedy jezdci, kteří usednou do kokpitu vozů české stáje. Oba borci už mají se seriálem zkušenosti. Ital Fuoco v loňské sezóně dokonce vyhrál závod na Autodromu v Monze a celkově skončil na osmém místě. „Chci bojovat o titul, i když si uvědomujeme, že budeme v seriálu nováčky. O to více musíme pracovat,“ těší se. 

  Dorazili i Charouzovi jezdci
   

  Jeho parťákem v týmu je švýcarský mladíček Delétraz, který zdědil závodnícké geny. Jeho tatínek totiž jezdil i formuli 1 nebo slavný závod 24 hodin Le Mans. Má tedy na co navazovat. V předchozí sezóně F2 sice skončil až sedmnáctý, když jeho nejlepším umístěním bylo čtvrté místo z Monzy. Sbíral však hlavně zkušenosti, rok 2018 by měl být mnohem lepší. Pikantní je, že právě jeho tatínek závodil jak proti Charouzovi, tak proti Slávkovi Engemu a Zdeňkovi Vojtěchovi v mistrovsví Evropy cestovních vozů. „Předchozí sezóna nebyla moc dobra, vím to. O to více chci dokázat, že jsem kvalitní jezdec. Všichni máme velkou motivaci, jsem připravený na novou výzvu. A jsem samozřejmě moc rád, že mohu závodit v týmu pana Charouze, který vyhravá všude, kam přijede. Otec mi vyprávěl, jak proti panu Charouzovi závodil,“ zavzpomínal.

   

  Před Charouz Racing System stojí hodně neznámého. Ale český tým už patří mezi ostřílené účastníky motoristických soutěží. Vždyť v nedávno skončené sezóně stáj Lotus vybojovala díy Pietru Fittipaldimu titul v seriálu Formula V8 3.5 a triumfovala i mezi týmy. Je na co navazovat a český fanoušek už se nemůže dočkat, až to konečně začne. „Jsem hrdý na to, co jsme dokázali. Ale teď nás čeká tvrdá práce, nikdo nám nic neodpustí,“ uvědomuje si šéf týmu Bob Vavřík. Antonín Charouz k tomu dodává: „Je to pro nás čest, ale zároveň obrovská odpovědnost. Víme, že si vše musíme tvrdě odpracovat. Příprava na sezónu je to nejdůležitější. Ale už se těšíme, až v lednu dostaneme první auto.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...