Sobota 23. června 2018
svátek má Zdeňka, zítra Jan

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ROSO DĚKUJEM!

  Tomáš Rosický oznámil konec kariéry, už prý nemá co nabídnout!

  21.12.2017 01:01 / sport google+ twitter facebook

  Po devatenácti letech fotbalové kariéry končí jeden z nejnadanějších českých fotbalistů v historii. Tomáš Rosický ukončil svou aktivní fotbalovou kariéru ve věku 37 let. S kopanou se ale neloučí, nastoupí zřejmě jako nový člen managementu Sparty, která jej vychovala.

  Tomáš Rosický lupa
  Tomáš Rosický končí po devatenácti letech s profesionálním fotbalem | flicr.com

  „Končím. Na dobro. Cítím, že bych už neměl co nabídnout ani spoluhráčům, ani klubu. Nic a nikdo mě nepřemluví, abych to znovu zkusil,“ řekl novinářům na středečním brífingu. 

  Po těch obrovských zdravotních problémech, co jsem měl, tělo už dlouho naznačovalo, že už nechce
   

  Konec hráče s velkým srdcem prý není kvůli zdravotním problémům. Zdá se, že fotbalový miláček ochozů dostal syndrom vyhoření. „Ze zdravotních důvodů to nebylo. V tuto chvíli žádný problém nemám. Jen jsem skutečně zjistil, že nemám spoluhráčům a klubu už co nabídnout," svěřil se Rosický.

   

  Z jeho slov vyplynulo, že rozhodnutí, kterým zarmoutil český fotbalový svět, není žádný chvilkový zkrat. "Nakumulovalo se to ve mně. Došel jsem do bodu, kdy jsem si uvědomil, že je konec. Nejsem impulzivní člověk, ale když už se rozhodnu, tak si za tím stojím. Kdyby se mě někdo snažil přesvědčit o opaku, tak by neuspěl," shrnul své pocity muž, který v dresu Sparty odehrál přes stovku zápasů.


  Zimní přípravu sice začal, ale už to prý nešlo. "Po těch obrovských zdravotních problémech, co jsem měl, tělo už dlouho naznačovalo, že už nechce, ale hlava to vždycky přebila. Tahal jsem to vůlí přes závit, ale teď už mi vypnula i ta hlava," poznamenal Rosický.

   

  Kopačky sice už visí na hřebíku, ale kopaná bude i nadále středobodem jeho vesmíru. Vedení Sparty díky němu pravděpodobně posílí o dalšího zdatného funkcionáře. "Existuje velmi dobrá šance, že ve Spartě budu pokračovat. Troufnu si říct, že o fotbale něco vím a můžu něco nabídnout. Vzhledem ke své historii mám samozřejmě nejblíž ke sportovnímu úseku, ale všude, kde jsem byl, mě zajímaly i ostatní věci, struktura klubu, způsob, jak funguje. Například v Arsenalu všechno šlapalo perfektně," naznačil Rosický.

   

  Tomáš Rosický začal svou profesionální fotbalovou kariéru ve Spartě v roce 1998. V letech 2001 až 2006 působil v německém klubu Borussia Dortmund. Deset let pak působil v anglickém Arsenalu. V roce 2016 se vrátil do domovské Sparty Praha.
  Za českou reprezentaci odehrál v letech 2000 až 2016 celkem 105 zápasů a vstřelil 23 gólů.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...