Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Stále nebyl pravomocně odsouzen!

  Podřezal a zastřelil své příbuzné, potom prchl! Američanovi hrozí doživotí

  21.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Kevin Dahlgren lupa
  Kevina Dahlgrena poslal soud v Česku do vazby a čeká na spravedlivý proces! | archiv TV Nova

  Hrůzný nález čekal před dvěma roky na sousedy, kteří do rodinného domu v brněnských Ivanovicích přiběhli uhasit požár ve sklepě. Pod hořícími madracemi se skrývala ohořelá mrtvola a po domě v kalužích krve leželi tři další lidé. Všichni byli členy jedné rodiny.

   

  Podezření ihned padlo na třiadvacetiletého Kevina Dahlgrena z Kalifornie, který u obětí bydlel. Pokud se podezření potvrdí, právem bude patřit do desítky největších vrahů v České republice.

   

  Policie tvrdí, že má proti Dahlgrenovi jasné důkazy. Podle ní tři členy podřezal a posledního zastřelil. Po činu se mu podařilo uprchnout až do Washingtonu, kde byl na letišti zadržen členy FBI, a putoval do vazby. Po dlouhých tahanicích byl jako první občan Spojených států vydán do České republiky, kde stane před soudem. Za vraždy mu hrozí doživotí.

   

  Do Česka přijel několik týdnů před děsivým činem. Hledal zde údajně své kořeny a vydělával si jako učitel angličtiny. Nyní čelí obvinění z vraždy sestřenice, jejího manžela a dvou synů, u nichž bydlel. Proti němu hovoří stopy krevní skvrny obětí, které měl Dahlgren na kalhotách.

   


  Dlouhé dva roky se pomocí úspěšného právníka Theodora Simona bránil vydání do České republiky. Nepolevující intenzivní vyjednávání ministerstva spravedlnosti však přineslo své ovoce. Po víc než dvou letech byl vydán zpět do země, kde měl čin spáchat. Při útěku se měl také k vraždě přiznat v sms zprávě své kamarádce. „Zabil jsem čtyři lidi a jsem na cestě do Vídně," stálo prý ve zprávě, o níž informovala rakouská média.

   


  Zatím však stále zůstává otázkou, co Dahlgrena ke spáchání brutálního činu vedlo. „Důkazy jsou jasné. My ale dosud nevíme, co bylo motivem činu," sdělil vedoucí jihomoravských kriminalistů Libor Kachlík. Podle něj mohl podezřelý trpět psychickou poruchou. Roli v jeho agresivním chování mohly hrát i drogy, které si podle výpovědi některých sousedů sháněl.

   

  Momentálně je Dahlgren ve vazbě v Česku. Jak dlouho potrvá, než bude postaven před spravedlivý soud? Možná týdny, možná měsíce. Pokud bude odsouzen, dostane nejspíš doživotí! 

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...