Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Nemocniční vrah řádil potichu a nerušen

  Vrah v bílém připravil o život sedm lidí!

  19.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Zdeněk Zelenka lupa
  Heparinový vrah Zdeněk Zelenka zabil sedm lidí! | archiv TV Nova

  Měl zachraňovat lidské životy, místo toho jich ošetřovatel Petr Zelenka sedm zmařil a nejméně dalších deset se pokusil ukončit. Chladnokrevný sériový vrah se před devíti lety v havlíčkobrodské nemocnici zaměřil na bezbranné pacienty v bezvědomí či v umělém spánku. Tajně jim vpíchl lék heparin, který snižuje sráženlivost krve. Zvýšenému krvácení někteří podlehli. Zelenka za své promyšlené činy do konce života nevyjde z vězení.

   


  Heparinový vrah Zelenka postupoval na anesteziologicko-resuscitačním oddělení velmi obezřetně. Injekci vpichoval vždy na konci pracovní doby. Komplikace se tak u obětí projevily až po nástupu další směny. Zpočátku úmrtí nevyvolávala žádné podezření, protože šlo o osoby, které krvácivé projevy měly.

   


  Zelenkovi to hrálo do karet, a proto v zabijáckém řádění pokračoval. Série úmrtí však upoutala pozornost primáře oddělení Pavla Longina. Porovnal časy podezřelých úmrtí s rozpisem služeb personálu a jako pravděpodobný pachatel vyšel právě třicetiletý zaměstnanec ARO Zelenka. Primář zjištění ihned nahlásil vedení. Vrah dostal vyhazov a stanul před soudem.

   


  Znalci u soudu nejprve uvedli, že Zelenka chtěl zmást lékaře a dokázat si, že je lepší než oni. Následně se však mluvilo i o tom, že k zabíjení vedlo heparinového vraha vzrušení pramenící z vyvolané krizové situace a následné aktivity nemocničního personálu.

   

  Soud mu 21. února 2008 vyměřil trest doživotí.
  Po odsouzení policie dospěla k názoru, že Zelenka má na svědomí ještě další tři vraždy a jeden vražedný pokus. Vzhledem k tomu, že pravděpodobný pachatel už vyšší trest stejně dostat nemohl, nedočkala se věc projednání před soudem.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...