Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Nemocniční vrah řádil potichu a nerušen

  Vrah v bílém připravil o život sedm lidí!

  19.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Zdeněk Zelenka lupa
  Heparinový vrah Zdeněk Zelenka zabil sedm lidí! | archiv TV Nova

  Měl zachraňovat lidské životy, místo toho jich ošetřovatel Petr Zelenka sedm zmařil a nejméně dalších deset se pokusil ukončit. Chladnokrevný sériový vrah se před devíti lety v havlíčkobrodské nemocnici zaměřil na bezbranné pacienty v bezvědomí či v umělém spánku. Tajně jim vpíchl lék heparin, který snižuje sráženlivost krve. Zvýšenému krvácení někteří podlehli. Zelenka za své promyšlené činy do konce života nevyjde z vězení.

   


  Heparinový vrah Zelenka postupoval na anesteziologicko-resuscitačním oddělení velmi obezřetně. Injekci vpichoval vždy na konci pracovní doby. Komplikace se tak u obětí projevily až po nástupu další směny. Zpočátku úmrtí nevyvolávala žádné podezření, protože šlo o osoby, které krvácivé projevy měly.

   


  Zelenkovi to hrálo do karet, a proto v zabijáckém řádění pokračoval. Série úmrtí však upoutala pozornost primáře oddělení Pavla Longina. Porovnal časy podezřelých úmrtí s rozpisem služeb personálu a jako pravděpodobný pachatel vyšel právě třicetiletý zaměstnanec ARO Zelenka. Primář zjištění ihned nahlásil vedení. Vrah dostal vyhazov a stanul před soudem.

   


  Znalci u soudu nejprve uvedli, že Zelenka chtěl zmást lékaře a dokázat si, že je lepší než oni. Následně se však mluvilo i o tom, že k zabíjení vedlo heparinového vraha vzrušení pramenící z vyvolané krizové situace a následné aktivity nemocničního personálu.

   

  Soud mu 21. února 2008 vyměřil trest doživotí.
  Po odsouzení policie dospěla k názoru, že Zelenka má na svědomí ještě další tři vraždy a jeden vražedný pokus. Vzhledem k tomu, že pravděpodobný pachatel už vyšší trest stejně dostat nemohl, nedočkala se věc projednání před soudem.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...