Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Šílenec v restaruaci

  Oběti střílel z blízka do hlavy! Šílený střelec popravil osm lidí!

  17.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Restaurace družba Uherský Brod lupa
  Nejsmutnější den v historii Uherského Brodu, kdy rukou vraha umírali nevinní lidé | Profimedia

  Po nepřetržité sérii vypálených kulek se bezvládná těla lidí kácí k zemi. Podlahu začíná pokrývat vytékající krev z ran, které způsobil dvaašedesátiletý střelec Zdeněk Kovář. Nikdo z přítomných neměl šanci masovou vraždu z konce letošního února přežít. V restauraci Družba v Uherském Brodě poslal Kovář na nedobrovolnou smrt osm lidí! Poté obrátil zbraň proti sobě a ukončil svůj život.

   

  Kovář se tak stal jedním z nejhorších vrahů, kterého ani nemůže soud potrestat. I pro pozůstalé je to nepřekonatelná bezmoc. Někdo jim povraždí blízké, ale souzen za to nikdy nebude!

   


  Do restaurace vstoupil v době obědů se dvěma nabitými krátkými střelnými zbraněmi. Začal okamžitě a bez varování střílet. Obětem mířil převážně do hlavy, což ztížilo jejich následnou identifikaci. Postupně vypálil až 25 ran a odpráskl sedm mužů a jednu ženu. V průběhu střelby musel dobíjet a měnit zásobník.
  Za několik minut se dovnitř snažila dostat dvoučlenná hlídka policistů v neprůstřelných vestách.

   

  Když byli se zbraněmi v rukou u dveří, pachatel po nich z protilehlého rohu místnosti z úkrytu za barovým pultem začal také střílet. Hlídka viděla v restauraci plno různě sedících a ležících lidí, ale nedokázala rozeznat, zda jsou zranění nebo mrtví. Následně se rozhodli povolat posily, a proto se z restaurace stáhli.
  Po krvavém běsnění ještě stihl Kovář zavolat na linku Krimi zpráv televize Prima. Představil se jménem a příjmením a postěžoval si na své problémy a oznámil, že situaci bere do vlastních rukou.

   


  O pár minut později dorazila na místo zásahová jednotka a policejní vyjednavač, který se s pachatelem telefonicky spojil. Kovář mu lhal, že jsou uvnitř ještě všichni živí. Po neúspěšném vyjednávání zásahová jednotka do restaurace vtrhla. Bezradný střelec obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. „Za útokem stojí nejen osobní život střelce, ale i jeho vztah se sousedy a úřady,“ uvedl státní zástupce Roman Kafka.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...