Čtvrtek 21. června 2018
svátek má Alois, zítra Pavla

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šílenec v restaruaci

  Oběti střílel z blízka do hlavy! Šílený střelec popravil osm lidí!

  17.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Restaurace družba Uherský Brod lupa
  Nejsmutnější den v historii Uherského Brodu, kdy rukou vraha umírali nevinní lidé | Profimedia

  Po nepřetržité sérii vypálených kulek se bezvládná těla lidí kácí k zemi. Podlahu začíná pokrývat vytékající krev z ran, které způsobil dvaašedesátiletý střelec Zdeněk Kovář. Nikdo z přítomných neměl šanci masovou vraždu z konce letošního února přežít. V restauraci Družba v Uherském Brodě poslal Kovář na nedobrovolnou smrt osm lidí! Poté obrátil zbraň proti sobě a ukončil svůj život.

   

  Kovář se tak stal jedním z nejhorších vrahů, kterého ani nemůže soud potrestat. I pro pozůstalé je to nepřekonatelná bezmoc. Někdo jim povraždí blízké, ale souzen za to nikdy nebude!

   


  Do restaurace vstoupil v době obědů se dvěma nabitými krátkými střelnými zbraněmi. Začal okamžitě a bez varování střílet. Obětem mířil převážně do hlavy, což ztížilo jejich následnou identifikaci. Postupně vypálil až 25 ran a odpráskl sedm mužů a jednu ženu. V průběhu střelby musel dobíjet a měnit zásobník.
  Za několik minut se dovnitř snažila dostat dvoučlenná hlídka policistů v neprůstřelných vestách.

   

  Když byli se zbraněmi v rukou u dveří, pachatel po nich z protilehlého rohu místnosti z úkrytu za barovým pultem začal také střílet. Hlídka viděla v restauraci plno různě sedících a ležících lidí, ale nedokázala rozeznat, zda jsou zranění nebo mrtví. Následně se rozhodli povolat posily, a proto se z restaurace stáhli.
  Po krvavém běsnění ještě stihl Kovář zavolat na linku Krimi zpráv televize Prima. Představil se jménem a příjmením a postěžoval si na své problémy a oznámil, že situaci bere do vlastních rukou.

   


  O pár minut později dorazila na místo zásahová jednotka a policejní vyjednavač, který se s pachatelem telefonicky spojil. Kovář mu lhal, že jsou uvnitř ještě všichni živí. Po neúspěšném vyjednávání zásahová jednotka do restaurace vtrhla. Bezradný střelec obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. „Za útokem stojí nejen osobní život střelce, ale i jeho vztah se sousedy a úřady,“ uvedl státní zástupce Roman Kafka.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...