Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Je vrah nebo není vrah?

  Opravdu Kajínek zmasakroval dvanácti ranami vlivného podnikatele k nepoznání?

  11.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Jiří Kajínek lupa
  Je Jiří Kajínek opravdu vrah, nebo jen zloděj a podvodník a sedí neprávem? | jirikajinek.cz

  Nejznámější český zločinec Jiří Kajínek bručí v base už 17 let za nájemnou vraždu vlivného podnikatele a jeho bodyguarda. Z vězení už nikdy neměl vytáhnout paty, protože vyfasoval doživotí. Přesto čtyřicet dní chodil po Česku jako svobodný občan. Jak to dokázal? Utekl totiž z nejstřeženější věznice v Mírově, kde si odpykával trest!

   


  Soud ho potrestal za to, že v roce 1993 v zatáčkách pod plzeňskou věznicí Bory zastřelil nejméně dvanácti výstřely plzeňského podnikatele a jeho osobního strážce, kteří cestovali v osobním automobilu. Při útoku těžce zranil i dalšího bodyguarda. „Byl naprosto chladnokrevný. Přežil jsem jen díky tomu, že mu došly náboje. Schytal jsem několik kulek,“ uvedl muž, kterému zachránil život i rychlý lékařský zákrok.

   

   

  Později se stal hlavním svědkem. K činu se Kajínek nikdy nepřiznal, svoji účast na vraždách už desítky let odmítá.

   


  Opakovaně požaduje znovuotevření jeho případu, aby dokázal svoji nevinu. Ani jednou však neuspěl. Bývalý místopředseda vlády Miloše Zemana a nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský prohlásil: „Pokud tu vraždu nespáchal Kajínek, spáchal ji asi někdo od policie. To byl evidentně případ, kdy policie spolupracovala s podsvětím,“ uvedl Rychetský. Na námět případu vznikl i film Kajínek, který se snaží dokázat jeho nevinu.

   


  Kajínek však nebyl žádný svatoušek a už jako nezletilý měl problémy se zákonem. Poprvé se s ním dostal do křížku za vloupání do chat. Z pobytu v base se ale nepoučil. Opět tam skončil za vykrádání bytů, nedovolené ozbrojování a útok na veřejného činitele, protože při zatýkání zranil pěstmi dva policisty a třetího shodil ze schodů. Nejvyšší trest vyfasoval za loupežné přepadení policistů se zbraní v ruce a krádež jejich vozu. Dostal 11 let. V době, kdy měl být za katrem, se vyhýbal vězení a údajně spáchal již zmiňovanou dvojnásobnou vraždu.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...