Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Manželské bestie

  Zamordovali důchodce kvůli penězům. Z vězení živí nevyjdou

  05.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Manželé Stodolovi lupa
  Manželé Stodolovi z vězení už nikdy nevyjdou! | archiv

  Tolik toužili po penězích, až se manželům Jaroslavovi a Daně Stodolovým v hlavě zrodil ďábelský plán. Krutým týráním se rozhodli dostat ze slabých a bezbranných důchodců jejich celoživotní úspory. Neštítili se při svých praktikách použít kabel od lampičky či váleček na těsto. Nakonec o život připravili osm lidí a stali se jedněmi z nejhorších českých vrahů. Za to si Stodolovi odpykávají doživotní trest.

   


  Vražedná série manželů začala v roce 2001. Do domu předem vytipované oběti ve Slavošově na Kutnohorsku vstoupil Stodola pod rouškou noci. Pětasedmdesátiletého muže napadl a násilím ho donutil vydat 40 tisíc korun. Poté ho uškrtil a utekl.

   


  To jim však nestačilo a už pár dní po vraždě se Dana vloupala do domu sousedky, která byla známá svou zálibou ve špercích. Zatímco Jaroslav hlídal před domem, jeho žena napadla uvnitř důchodkyni tyčí. Společně s Jaroslavem jí poté svázali a bitím nutili prozradit, kde schovává peníze. Když odmítla, udusil ji Stodola pomocí šátku a polštáře. Pod postelí našli 50 tisíc korun. Tělo zakopali na zahradě.

   


  Manželé však nevraždili pouze společně, Stodolová se jednou rozhodla, že to zvládne sama. Odjela vlakem do Jindřichova Hradce, kde se vydávala za oběť povodní a sháněla nocleh. Vymyšlené historce uvěřila osmasedmdesátiletá žena, která jí nabídla možnost u ní složit hlavu. Dana se jí odvděčila po svém. Svázala ji na židli, zacpala ústa roubíkem, udeřila ji válečkem do hlavy a čtyřikrát bodla nožem do hrudníku. S mrtvou ještě jeden den přespala pod jednou střechou. Ráno i s penězi utekla.

   


  Víc než rok se jim dařilo unikat před spravedlností. Klec téměř spadla po nedokonané vraždě, když se vloupali do domu téměř stoleté ženy. V té době byla doma i se svými dvěma dcerami. To Stodolovi nečekali a rozhodli se spáchat trojnásobnou vraždu. Jedna z žen však přežila a podala svědectví. Na základě toho policisté dopadli Jaroslava. S policií sice spolupracoval, ale nepřiznal se. Navíc proti němu neexistoval dostatek důkazů, proto ho propustili.

   


  Osudným se jim stala touha po penězích osmasedmdesátiletého důchodce. S nožem v ruce ho donutili vejít do sklepa, kde ho zamkli a dům prohledali. Odcizili pouze mobilní telefon a sladkosti. Při odchodu potkali policistu, který Stodolu osobně znal a po osvobození důchodce ze sklepa ho také druhý den zadržel.

   


  V roce 2004 za své činy dostali doživotí. O dva roky později se v nepřítomnosti po vzájemné dohodě rozvedli. Dnes je dům, kde manželé bydleli, v rukou jiných majitelů. 

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...