Neděle 25. února 2018
svátek má Liliana, zítra Dorota
  Nejbestiálnější vražedkyně 20. století!

  Náklaďákem zmasakrovala osm lidí! Skončila na šibenici.

  01.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Olga Hepnarová lupa
  vražedkyně | archiv

  V následujících dnech vám představíme největší, nejznámější a nejkrutější vrahy posledních desetiletí české historie. Některé ještě před zrušením dostihl trest smrti, jiní dostali doživotí nebo dlouhé řádky let ve vězení. U některých stále ještě není jasné, proč skutek spáchali. Jako první se vrátíme k nejbestiálnější vražedkyni Olze Hepnarové. 

   

  Prudce šlápla na plyn a drtila před sebou těla nic netušících obětí. Dvaadvacetiletá vražedkyně Olga Hepnarová cíleně najela v roce 1973 v Praze v Holešovicích nákladním autem na tramvajovou zastávku do hloučku lidí, kteří neměli šanci uniknout. Náraz byl tak ničivý, že některým oddělil části těla a policisté je nalezli až o několik desítek metrů dál. Hepnarová se stala jednou z největších vražedkyň české historie.Za skutek vyfasovala šibenici. Byla poslední popravenou ženou v zemi.

   


  Hepnarová si místo masové vraždy v osudný červencový den několikrát objela. Čekala, až tam bude více než 20 lidí, a následně se na ně rozjela více než padesátikilometrovou rychlostí. Těla létala kolem a místem se rozléhal křik a pláč.

   


  Přestože zemřelo osm lidí a další se zranili, činu nelitovala. "Mrzí mě pouze to, že jsem nezabila více lidí a že mezi nimi nebyli moji rodiče," pronesla při soudním procesu vražedkyně.

   


  K hrůznému činu se rozhodla kvůli tomu, že ji všichni nenáviděli a ubližovali jí. Ve třinácti letech se pokusila o sebevraždu a následně skončila v psychiatrické léčebně. Pomstít se za svůj život otloukánka rozhodla na nevinných lidech. Tvrdila, že pokud společnost ubližuje jedinci, může jedinec ubližovat společnosti.

   


  Za hromadnou vraždu dostala provaz. Na šibenici skončila o dva roky později v pražské pankrácké věznici. Když ji vedli na šibenici, prala se, škrábala a kousala. V rozporu s předpisy ji po navlečení smyčky na krk přidržovali dva katovi pomocníci, protože se nedokázala bez pomoci udržet na nohou. Byla poslední ženou poslanou na smrt v tehdejším Československu.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...