Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Nejbestiálnější vražedkyně 20. století!

  Náklaďákem zmasakrovala osm lidí! Skončila na šibenici.

  01.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Olga Hepnarová lupa
  vražedkyně | archiv

  V následujících dnech vám představíme největší, nejznámější a nejkrutější vrahy posledních desetiletí české historie. Některé ještě před zrušením dostihl trest smrti, jiní dostali doživotí nebo dlouhé řádky let ve vězení. U některých stále ještě není jasné, proč skutek spáchali. Jako první se vrátíme k nejbestiálnější vražedkyni Olze Hepnarové. 

   

  Prudce šlápla na plyn a drtila před sebou těla nic netušících obětí. Dvaadvacetiletá vražedkyně Olga Hepnarová cíleně najela v roce 1973 v Praze v Holešovicích nákladním autem na tramvajovou zastávku do hloučku lidí, kteří neměli šanci uniknout. Náraz byl tak ničivý, že některým oddělil části těla a policisté je nalezli až o několik desítek metrů dál. Hepnarová se stala jednou z největších vražedkyň české historie.Za skutek vyfasovala šibenici. Byla poslední popravenou ženou v zemi.

   


  Hepnarová si místo masové vraždy v osudný červencový den několikrát objela. Čekala, až tam bude více než 20 lidí, a následně se na ně rozjela více než padesátikilometrovou rychlostí. Těla létala kolem a místem se rozléhal křik a pláč.

   


  Přestože zemřelo osm lidí a další se zranili, činu nelitovala. "Mrzí mě pouze to, že jsem nezabila více lidí a že mezi nimi nebyli moji rodiče," pronesla při soudním procesu vražedkyně.

   


  K hrůznému činu se rozhodla kvůli tomu, že ji všichni nenáviděli a ubližovali jí. Ve třinácti letech se pokusila o sebevraždu a následně skončila v psychiatrické léčebně. Pomstít se za svůj život otloukánka rozhodla na nevinných lidech. Tvrdila, že pokud společnost ubližuje jedinci, může jedinec ubližovat společnosti.

   


  Za hromadnou vraždu dostala provaz. Na šibenici skončila o dva roky později v pražské pankrácké věznici. Když ji vedli na šibenici, prala se, škrábala a kousala. V rozporu s předpisy ji po navlečení smyčky na krk přidržovali dva katovi pomocníci, protože se nedokázala bez pomoci udržet na nohou. Byla poslední ženou poslanou na smrt v tehdejším Československu.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...