Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Žďákovský most nechvalně proslavili

  Mrtvoly nacpali do sudů a naházeli do Orlické přehrady!

  03.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Orlické vraždy lupa
  Mrtvoly našli kriminalisté v sudech na dně Orlické přehrady | archiv

  Těla pěti zavražděných podnikatelů narvaných do sudů s louhem ležela na dně orlické přehrady několik let. Naházeli je tam ze Žďákovského mostu takzvaní Orličtí vrazi, kteří v letech 1991 až 1993 bez milosti mordovali podnikatele kvůli penězům.

   

  Všechny vraždy má na svědomí jediný pachatel z tříčlenného gangu, a to Ludvík Černý. Nesmí proto chybět mezi desítkou největších vrahů.

   

  Jako první přišel o život podnikatel, který obchodoval s valuty. Černý předstíral, že má zájem o směnu peněz, a proto vylákal podnikatele do Prahy. Při cestě autem mu jedinou kulkou vystřelil mozek z hlavy. Následně skončilo tělo omotané pletivem v přehradě Orlík. Vraždou gang získal 800 tisíc korun.

   

   


  Ani ne o rok později si chtěl přistěhovalec z Jugoslávie koupit zbraň a obrátil se právě na členy gangu. Tím si však podepsal ortel smrti. Když se ve sklepě díval do kufru se zbraněmi, Černý ho střelil do hlavy. Mrtvola skončila nacpaná v sudu, zasypaná louhem a zalitá vodou. Opět putovala na dno pověstné přehrady a gang si na účet připsal ukradených třicet tisíc. Černý si byl natolik jistý tím, že ho neodhalí, že po činu dokonce nosil zlatý řetízek, který patřil zemřelému.

   


  Vražedné řádění odnesl i starožitník se zlatými pečetěmi. Orličtí vrazi se neštítili zabít ani matku jednoho z nich, která byla bohatou majitelkou sadomasochistického klubu. Černý jí poslal balíček se směsí semtexu, tritolu a šroubů, který jí po otevření explodoval v rukou. O pár dní později zemřela v nemocnici. Vraždou si přišli na 1,6 milionu korun.

   

   


  Ve vyvražďování vlastních rodinných příslušníků se rozhodli členové gangu pokračovat v roce 2013. Čtyřmi ranami ze samopalu Škorpion popravil Černý švagra jednoho ze členů gangu. Jako odměnu dostali deset tisíc korun.

   


  Ten stejný rok dostali kriminalisté informaci z podsvětí o mizejících podnikatelích. Černý doplatil na to, že se po hospodách vraždami chlubil. O dva roky později policisté z Orlické přehrady vylovili dva sudy s lidskými ostatky a tělo zabalené v pletivu. Černý před soudem své činy zapíral, ale důkazů bylo dostatek. Nyní si už osmnáctým rokem odpykává doživotí.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...