Neděle 25. února 2018
svátek má Liliana, zítra Dorota
  Žďákovský most nechvalně proslavili

  Mrtvoly nacpali do sudů a naházeli do Orlické přehrady!

  03.06.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Orlické vraždy lupa
  Mrtvoly našli kriminalisté v sudech na dně Orlické přehrady | archiv

  Těla pěti zavražděných podnikatelů narvaných do sudů s louhem ležela na dně orlické přehrady několik let. Naházeli je tam ze Žďákovského mostu takzvaní Orličtí vrazi, kteří v letech 1991 až 1993 bez milosti mordovali podnikatele kvůli penězům.

   

  Všechny vraždy má na svědomí jediný pachatel z tříčlenného gangu, a to Ludvík Černý. Nesmí proto chybět mezi desítkou největších vrahů.

   

  Jako první přišel o život podnikatel, který obchodoval s valuty. Černý předstíral, že má zájem o směnu peněz, a proto vylákal podnikatele do Prahy. Při cestě autem mu jedinou kulkou vystřelil mozek z hlavy. Následně skončilo tělo omotané pletivem v přehradě Orlík. Vraždou gang získal 800 tisíc korun.

   

   


  Ani ne o rok později si chtěl přistěhovalec z Jugoslávie koupit zbraň a obrátil se právě na členy gangu. Tím si však podepsal ortel smrti. Když se ve sklepě díval do kufru se zbraněmi, Černý ho střelil do hlavy. Mrtvola skončila nacpaná v sudu, zasypaná louhem a zalitá vodou. Opět putovala na dno pověstné přehrady a gang si na účet připsal ukradených třicet tisíc. Černý si byl natolik jistý tím, že ho neodhalí, že po činu dokonce nosil zlatý řetízek, který patřil zemřelému.

   


  Vražedné řádění odnesl i starožitník se zlatými pečetěmi. Orličtí vrazi se neštítili zabít ani matku jednoho z nich, která byla bohatou majitelkou sadomasochistického klubu. Černý jí poslal balíček se směsí semtexu, tritolu a šroubů, který jí po otevření explodoval v rukou. O pár dní později zemřela v nemocnici. Vraždou si přišli na 1,6 milionu korun.

   

   


  Ve vyvražďování vlastních rodinných příslušníků se rozhodli členové gangu pokračovat v roce 2013. Čtyřmi ranami ze samopalu Škorpion popravil Černý švagra jednoho ze členů gangu. Jako odměnu dostali deset tisíc korun.

   


  Ten stejný rok dostali kriminalisté informaci z podsvětí o mizejících podnikatelích. Černý doplatil na to, že se po hospodách vraždami chlubil. O dva roky později policisté z Orlické přehrady vylovili dva sudy s lidskými ostatky a tělo zabalené v pletivu. Černý před soudem své činy zapíral, ale důkazů bylo dostatek. Nyní si už osmnáctým rokem odpykává doživotí.

   

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...