Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Tenistka, která všechny šokovala!

  Petra Kvitová si dvakrát podmanila Wimbledon! S reprezentací ovládla Fed Cup

  05.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Petra Kvitová lupa
  Petra Kvitová to všem nandala, mnohé šokovala! | archiv

  Dokázala to! Petra Kvitová se slzami v očích odhazuje tenisovou karetu a štěstím padá na kolena. Píše se rok 2011 a zrovna ovládla nejslavnější tenisový turnaj na světě. Ve finále Wimbledonu porazila ruskou soupeřku Marií Šarapovovou a zápas na travnaté ploše ukončila nádherným esem.

   

  Když nad hlavu zvedala vítěznou trofej, ještě netušila, že to není naposled. Úspěch na centrálním dvorci v All England Clubu zopakovala i o tři roky později.

   


  Jedné z nejúspěšnějších českých tenistek po výhře 6:3 a 6:4 tleskali diváci dlouhé minuty ve stoje. Mezi nimi byla i několikanásobná wimbledonská vítězka Martina Navrátilová, která je původem z České republiky. „Je těžké najít nějaká slova. Držím v ruce tuhle trofej a dívají se na mě legendy. Jsem opravdu šťastná,“ neskrývala tehdy jedenadvacetiletá Kvitová radost.

   


  Snový rok rodačky z Fulneku pokračoval i o několik měsíců později, když při své premiéře ovládla Turnaj mistryň pro nejlepších osm hráček sezóny. Po více než dvouhodinové finálové bitvě zdolala Viktorii Azarenkovou z Běloruska. Právě díky tomuto triumfu dosáhla Kvitová dosud svého nejlepšího umístění ve světovém žebříčku. Zaslouženě se usídlila na druhém místě.

   


  Obrovského úspěchu dosáhla opět na Wimbledonu v roce 2014. Ve finále přehrála Kanaďanku Eugenii Bouchardovou a o pár chvil později líbala stříbrnou mísu pro vítěze. Skromná tenistka je neodmyslitelně spojována i s Fed Cupem, kde v roli jedničky dovedla družstvo ke třem titulům v letech 2011, 2012 a 2014. Koncem letošního roku nastoupí v Praze po boku svých parťaček do finále s Ruskami a pokusí se získat další cennou trofej pro Českou republiku.

   

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...