Neděle 25. února 2018
svátek má Liliana, zítra Dorota
  Tenistka, která všechny šokovala!

  Petra Kvitová si dvakrát podmanila Wimbledon! S reprezentací ovládla Fed Cup

  05.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Petra Kvitová lupa
  Petra Kvitová to všem nandala, mnohé šokovala! | archiv

  Dokázala to! Petra Kvitová se slzami v očích odhazuje tenisovou karetu a štěstím padá na kolena. Píše se rok 2011 a zrovna ovládla nejslavnější tenisový turnaj na světě. Ve finále Wimbledonu porazila ruskou soupeřku Marií Šarapovovou a zápas na travnaté ploše ukončila nádherným esem.

   

  Když nad hlavu zvedala vítěznou trofej, ještě netušila, že to není naposled. Úspěch na centrálním dvorci v All England Clubu zopakovala i o tři roky později.

   


  Jedné z nejúspěšnějších českých tenistek po výhře 6:3 a 6:4 tleskali diváci dlouhé minuty ve stoje. Mezi nimi byla i několikanásobná wimbledonská vítězka Martina Navrátilová, která je původem z České republiky. „Je těžké najít nějaká slova. Držím v ruce tuhle trofej a dívají se na mě legendy. Jsem opravdu šťastná,“ neskrývala tehdy jedenadvacetiletá Kvitová radost.

   


  Snový rok rodačky z Fulneku pokračoval i o několik měsíců později, když při své premiéře ovládla Turnaj mistryň pro nejlepších osm hráček sezóny. Po více než dvouhodinové finálové bitvě zdolala Viktorii Azarenkovou z Běloruska. Právě díky tomuto triumfu dosáhla Kvitová dosud svého nejlepšího umístění ve světovém žebříčku. Zaslouženě se usídlila na druhém místě.

   


  Obrovského úspěchu dosáhla opět na Wimbledonu v roce 2014. Ve finále přehrála Kanaďanku Eugenii Bouchardovou a o pár chvil později líbala stříbrnou mísu pro vítěze. Skromná tenistka je neodmyslitelně spojována i s Fed Cupem, kde v roli jedničky dovedla družstvo ke třem titulům v letech 2011, 2012 a 2014. Koncem letošního roku nastoupí v Praze po boku svých parťaček do finále s Ruskami a pokusí se získat další cennou trofej pro Českou republiku.

   

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...