Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Znají ho všude a přitom je to kluk z Kladna!

  Jaromír Jágr: Hokejový bůh!

  15.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Jaromír Jágr lupa
  Jarda Jágr to je bůh, křičí často fanouškové na zápasech | archiv J. Jágra

  Pan hokejista. Celosvětově respektovaný hráč Jaromír Jágr si získal srdce hokejových fanoušků po úspěchu v Naganu v roce 1998, kdy pomohl České republice k historickému olympijskému zlatu. O skvěle rozjeté kariéře svědčí i fakt, že v té době už měl na kontu dvakrát vítězství Stanley Cupu. Další úspěchy ho teprve čekaly.

   


  Jágr vystřídal řadu významných zahraničních klubů. Nejdéle hrál za Pittsburgh Penguins, poté byl i v Avangard Omsk či u New Jersey Devils. Momentálně hraje za Floridu Panthers. Svými přesvědčivými výkony si získal obdiv zahraničních fanoušků. Například pětkrát byl vítězem kanadského bodování a stal se historicky nejlepším Evropanem hrajícím v NHL. V různých statistických žebříčcích této kanadsko-americké ligy se pohybuje na předních místech, přičemž mezi všemi aktivními hokejisty je co do počtu gólů, asistencí i kanadských bodů nejlepší.

   

  Je držitelem i dalších rekordů NHL. Stal se například nejstarším hráčem, který vstřelil hattrick.

   


  Pro české fanoušky je Jágr hrdina. Dosvědčuje to období výluky v NHL v sezóně 2004/2005. Jágr se vrátil do Česka, aby hrál za kladenský tým, se kterým je neodmyslitelně spjatý. V zemi se zvedla vlna „jágrománie“ a všechna utkání kladenského celku byla vždy vyprodaná.

   


  V roce 2005 se Jágr stal členem prestižního Triple Gold Clubu, jenž sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže - Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa.

   


  Jágrova velká sláva ještě víc stoupla v roce 2010, kdy jako jediný z ostřílených hráčů neodmítl reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa. Odjel tedy s mladým a podceňovaným týmem na šampionát, kde se družstvo zpočátku příliš nedařilo. Jágr však promluvil hráčům do duše a nezkušený tým tehdy získal nečekané zlato.

   


  Letos Jágr oznámil, že bude v reprezentaci poslední rok. Na květnovém domácím mistrovství mu proto všichni přáli, aby získal zlatou medaili. Přestože byl největším tahounem týmu a nasázel několik důležitých gólů, zbyla na něj pouze nepopulární bramborová medaile.

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...