Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Znají ho všude a přitom je to kluk z Kladna!

  Jaromír Jágr: Hokejový bůh!

  15.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Jaromír Jágr lupa
  Jarda Jágr to je bůh, křičí často fanouškové na zápasech | archiv J. Jágra

  Pan hokejista. Celosvětově respektovaný hráč Jaromír Jágr si získal srdce hokejových fanoušků po úspěchu v Naganu v roce 1998, kdy pomohl České republice k historickému olympijskému zlatu. O skvěle rozjeté kariéře svědčí i fakt, že v té době už měl na kontu dvakrát vítězství Stanley Cupu. Další úspěchy ho teprve čekaly.

   


  Jágr vystřídal řadu významných zahraničních klubů. Nejdéle hrál za Pittsburgh Penguins, poté byl i v Avangard Omsk či u New Jersey Devils. Momentálně hraje za Floridu Panthers. Svými přesvědčivými výkony si získal obdiv zahraničních fanoušků. Například pětkrát byl vítězem kanadského bodování a stal se historicky nejlepším Evropanem hrajícím v NHL. V různých statistických žebříčcích této kanadsko-americké ligy se pohybuje na předních místech, přičemž mezi všemi aktivními hokejisty je co do počtu gólů, asistencí i kanadských bodů nejlepší.

   

  Je držitelem i dalších rekordů NHL. Stal se například nejstarším hráčem, který vstřelil hattrick.

   


  Pro české fanoušky je Jágr hrdina. Dosvědčuje to období výluky v NHL v sezóně 2004/2005. Jágr se vrátil do Česka, aby hrál za kladenský tým, se kterým je neodmyslitelně spjatý. V zemi se zvedla vlna „jágrománie“ a všechna utkání kladenského celku byla vždy vyprodaná.

   


  V roce 2005 se Jágr stal členem prestižního Triple Gold Clubu, jenž sdružuje hráče, kteří vyhráli všechny tři hlavní hokejové soutěže - Stanley Cup, olympijské hry a mistrovství světa.

   


  Jágrova velká sláva ještě víc stoupla v roce 2010, kdy jako jediný z ostřílených hráčů neodmítl reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa. Odjel tedy s mladým a podceňovaným týmem na šampionát, kde se družstvo zpočátku příliš nedařilo. Jágr však promluvil hráčům do duše a nezkušený tým tehdy získal nečekané zlato.

   


  Letos Jágr oznámil, že bude v reprezentaci poslední rok. Na květnovém domácím mistrovství mu proto všichni přáli, aby získal zlatou medaili. Přestože byl největším tahounem týmu a nasázel několik důležitých gólů, zbyla na něj pouze nepopulární bramborová medaile.

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...