Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Šlo mu o život, ale on to nevzdal!

  Cenami ověšený brankář Petr Čech zkouší po deseti letech v Chelsea štěstí v Arsenalu

  13.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Petr Čech lupa
  Petr Čech je fenomén | archiv

  Dlouhých jedenáct let neohroženě bránil prostor za brankovou čárou a vychytával v tradičních modro-bílých barvách Chelsea šance soupeřů. Třiatřicetiletý brankář Petr Čech, který v mládí začínal v FC Viktoria Plzeň, se díky svému mimořádnému talentu stal jedním z nejlepších brankařů na světě.

   

  Nikdy však nezapomněl na svoji vlast a pravidelně reprezentuje Českou republiku v zápasech s jinými státy. Při jednom zápase mu kvůli nehodě praskla lebka a Čechovi šlo o život. On to nevzdal a jede dál. V helmě, ale přeci. 

   


  Největšího úspěchu dosáhl právě s londýnským týmem Chelsea, kam přestoupil v roce 2004 za půl miliardy korun. V sezoně 2011/2012 vyhrál Ligu Mistrů. Několikrát také zvítězil v Premier League, čtyřikrát vybojoval prvenství v Anglickém poháru a jednou také ovládl Evropskou ligu.

   


  V letošním roce se Čech rozhodl opustit jeden z nejlepších anglických klubů a přestoupit do Arsenalu. Z pozice brankářské jedničky ho totiž vyšoupl talentovaný belgický brankář Thibaut Courtois, s nímž bojoval v přípravě o místo brankářské jedničky. Kvalit Čecha si v Arsenalu cení tolik, že opět vládne v brance.

   


  Čech také pravidelně reprezentuje Česko. Brankářskou jedničkou byl už v juniorských výběrech. V roce 2002 zazářil na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, když ve finále proti Francii v penaltovém rozstřelu pustil ze čtyř střel jediný gól, a vychytal tak pro Česko historické vítězství.

   


  Díky svým úspěchům je Čech ověšený řadou ocenění. Byl dokonce vyhlášený Nejlepším brankářem Ligy mistrů. Několikrát v Česku získal prvenství v anketě Nejlepší fotbalista roku a také získal Zlatý míč ČR.

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...