Pondělí 18. června 2018
svátek má Milan, zítra Leoš

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  Šlo mu o život, ale on to nevzdal!

  Cenami ověšený brankář Petr Čech zkouší po deseti letech v Chelsea štěstí v Arsenalu

  13.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Petr Čech lupa
  Petr Čech je fenomén | archiv

  Dlouhých jedenáct let neohroženě bránil prostor za brankovou čárou a vychytával v tradičních modro-bílých barvách Chelsea šance soupeřů. Třiatřicetiletý brankář Petr Čech, který v mládí začínal v FC Viktoria Plzeň, se díky svému mimořádnému talentu stal jedním z nejlepších brankařů na světě.

   

  Nikdy však nezapomněl na svoji vlast a pravidelně reprezentuje Českou republiku v zápasech s jinými státy. Při jednom zápase mu kvůli nehodě praskla lebka a Čechovi šlo o život. On to nevzdal a jede dál. V helmě, ale přeci. 

   


  Největšího úspěchu dosáhl právě s londýnským týmem Chelsea, kam přestoupil v roce 2004 za půl miliardy korun. V sezoně 2011/2012 vyhrál Ligu Mistrů. Několikrát také zvítězil v Premier League, čtyřikrát vybojoval prvenství v Anglickém poháru a jednou také ovládl Evropskou ligu.

   


  V letošním roce se Čech rozhodl opustit jeden z nejlepších anglických klubů a přestoupit do Arsenalu. Z pozice brankářské jedničky ho totiž vyšoupl talentovaný belgický brankář Thibaut Courtois, s nímž bojoval v přípravě o místo brankářské jedničky. Kvalit Čecha si v Arsenalu cení tolik, že opět vládne v brance.

   


  Čech také pravidelně reprezentuje Česko. Brankářskou jedničkou byl už v juniorských výběrech. V roce 2002 zazářil na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let, když ve finále proti Francii v penaltovém rozstřelu pustil ze čtyř střel jediný gól, a vychytal tak pro Česko historické vítězství.

   


  Díky svým úspěchům je Čech ověšený řadou ocenění. Byl dokonce vyhlášený Nejlepším brankářem Ligy mistrů. Několikrát v Česku získal prvenství v anketě Nejlepší fotbalista roku a také získal Zlatý míč ČR.

  pop | bleskove.cz

  Témata: sport
  Komentáře ke článku
  loading...