Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Pelé ho zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů

  Nedvěd si vykopal Zlatý míč! V Praze má svého dvojníka!

  09.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Pavel Nedvěd lupa
  Pavel Nedvěd se fotbalu věnuje, ale momentálně hlavně jako funkcionář | archiv

  Víc než miliarda korun. Za takovou částku přestoupil úspěšný fotbalový hráč Pavel Nedvěd v roce 2001 do italského Juventusu Turín. Záložník s charakteristickým účesem se stal páteří týmu, který dvakrát vyhrál italskou ligu. Stal se nejlepším hráčem Evropy a dávno před Cristianem Ronaldem nebo Lionelem Messim získal Zlatý míč. O jeho kvalitách mluví i fakt, že ho slavný Pelé zařadil mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů.

   


  Za skromného Nedvěda mluví především jeho výkony. Za kariéru dosáhl dvakrát na medaili z mistrovství Evropy, také vyhrál Pohár vítězů pohárů a Juventusu v roce 2003 pomohl do finále Ligy Mistrů. Za to byl také odměněný. Nejvíce individuálních ocenění posbíral právě téhož roku. Získal jako druhý Čech, po Josefu Masopustovi, cenu Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu Evropy, stale se i nejlepším cizincem Série A a nejlepším záložníkem Ligy mistrů. Juventus neopustil ani poté, co byl italský klub přeřazen kvůli úplatkářské aféře do druhé ligy.

   


  Nedvěd také pravidelně hrál za Českou republiku. Na konci své reprezentační kariéry se Nedvěd stal kapitánem českého reprezentačního mužstva a dovedl ho až do semifinále Eura 2004. Za český tým odehrál 91 zápasů a vstřelil 18 gólů. Bojoval za Českou republiku na třech evropských šampionátech a jednom světovém. Reprezentační kariéru zakončil 16. srpna 2006 v přípravném zápase proti Srbsku.
  O tři roky později se rozloučil i s profesionální kariérou v Juventusu. Týmu však patří jeho fotbalové srdce i poté, co skončil jako hráč.

   

  Pavel Nedvěd pracuje nyní ve vedeni turínského klubu. V Praze má dokonce vlastní sochu. V muzeu voskových figurín Grévin letos odhalil svou vlastí, která je velmi věrnou kopí jeho samotného. 

  pop | bleskove.cz

  Témata: fotbal
  Komentáře ke článku
  loading...