Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Olympiáda mu přinesla největší slávu!

  Nepřekonatelný Dominátor se do srdcí fanoušků zapsal díky zákrokům v Naganu. Můžete si ho i osahat!

  11.05.2015 06:30 / speciály google+ twitter facebook

  Dominik Hašek lupa
  Dominik Hašek, zvaný Dominátor, je hvězdou, kterou lze jen těžko překonat! | archiv

  Svými nezapomenutými zákroky vychytal brankář Dominik Hašek v semifinále nájezdy hvězdných Kanaďanů a dovedl v roce 1998 Českou republiku do finále olympijských her v Naganu. V následné bitvě s Ruskem neinkasoval ani jeden gól a nad hlavu pohár pro vítěze. Jeho zákroky se zapsaly do historie a okamžitě se stal miláčkem národa.

   


  Již před tímto úspěchem dokázal s Teslou Pardubice, kde začínal, dvakrát vyhrát Československou hokejovou ligu. Dominátor, jak se Haškovi přezdívalo, poté rozjel svoji hokejovou kariéru v zahraničí. Jeho kvality o několik let později ocenil časopis The Hockey News, který ho vyhlásil nejlepším evropským hokejistou v historii NHL. Nejúspěšnější léta zažil s Detroitem Red Wings, se kterým získal dvakrát Stanley Cup. Poprvé v sezóně 2001/2002.

   


  S předchozím klubem Buffalo Sabres se zúčastnil finále Stanley Cupu, ve kterém prohrál s Pittsburghem, jehož barvy tehdy hájil Jaromír Jágr. Haškových výkonů si Buffalo natolik považuje, že letos slavnostně vyřadilo jeho číslo 39 a jeho banner visí u stropu haly First Niagara Center v Buffalu.

   


  Hašek je pověstný svým opakovaným ukončením kariéry. Poprvé ho oznámil v roce 2004. Vzdát se hokeje však nedokázal a už po roce se opět rozhodl vrátit do profesionální soutěže. Smlouvu s ním podepsal opět Detroit. A v roce 2006/2007 klubu vychytal vítězství ve Stanley Cupu.

   

  Po oslavách oznámil opět konec kariéry. Ani tentokrát to však nebyl definitivní konec. Za rok se vrátil chytat za svůj mateřský klub HC Eaton Pardubice, se kterým vyhrál mistrovský titul. Z Haška se tak stal historicky nejstarší český hokejista, který se stal mistrem hokejové extraligy. Úspěšnou kariéru ukončil před třemi lety.

   

  Podobně jako jeho kolega a kamarád, fotbalista Pavel Nedvěd, má i Dominátor v pražském muzeu voskových figurín Grévin svého dvojníka. Ve sportovním sále si tak na Haška můžeze sáhnout, nebo se s ním vyfotit. Sám Hašek si svou sochu také odhalil, a když má čas, jde se občas sám na sebe i podívat!

  pop | bleskove.cz

  Témata: Pavel Nedvěd
  Komentáře ke článku
  loading...