Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Nenápadná, přesto skvělá!

  Sáblíková stále vládne dlouhým tratím

  14.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Martina Sáblíková lupa
  Martina Sáblíková působí nenápadně, ale dokázala toho více než dost | archiv

  Za nenápadnou ženou hubené postavy s rovnátky v ústech a s nesmělým úsměvem by málokdo čekal jednu z nejúspěšnějších zimních sportovkyň planety. Rychlobruslařka Martina Sáblíková však svými nekonečnými tréninky a fyzickým drilem dosáhla třikrát na olympijskou zlatou medaili. Stala se také několikanásobnou mistryní České republiky, Evropy i světa na dlouhých tratích.

   


  Největšího úspěchu dosáhla Sáblíková před pěti lety na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. Po vyčerpávajícím souboji zvítězila na tratích tři a pět kilometrů. Prvenství na pětikilometrové trati obhájila i na další olympiádě. Tentokrát ujela soupeřkám v Soči, kde se jí po triumfu na krku houpala zlatá medaile a následně stříbrná z tří kilometrové trati.


  Neuvěřitelné Sáblíkové doma visí už třináct zlatých medailí z mistrovství světa a čtyři z mistrovství Evropy. Na své nejoblíbenější pěti kilometrové trati drží také světový rekord s časem 6 minut, 42 sekund a 66 setin.


  Úspěchů také dosáhla v silniční cyklistice. Má několik medailí z mistrovství České republiky, v roce 2007 získala bronzovou medaili v časovce na mistrovství Evropy do 23 let.


  Mistryně, které spílá celé Česko, musí jezdit trénovat na rychlobruslařské dráhy do zahraničí. V roce 2009 svitla naděje, že by se konečně mohla dočkat vysněné dráhy v České republice. Odstěhovala se proto do nového domu ve Velkém Oseku, kde se měl její sen zrealizovat. Nakonec se nedočkala, a tak se v zimě v roce 2012 vrátila zpět do Žďáru nad Sázavou.

  pop | bleskove.cz

  Témata: lyže
  Komentáře ke článku
  loading...