Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  Královna bílé stopy to dokázala!

  Běžkyně Neumannová? Při závodech ukazovala soupeřkám záda

  03.05.2015 07:00 / speciály google+ twitter facebook

  Kateřina Neumannová lupa
  Kateřina Neumannová dokázala to, o čem jiní jenom sní | Profimedia

  To nejlepší až na konec. Tím se nejspíš řídila česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která na své poslední zimní olympiádě v Turíně v roce 2006 vykouzlila pohádkový závěr. Famózním finišem ovládla závod na třicet kilometrů volnou technikou s hromadným startem a po letech dřiny se dočkala nejcennějšího kovu. Ziskem šesté olympijské medaile se zařadila na druhé místo v historických statistikách českého sportu, a stala se tak jednou z nejúspěšnějších českých sportovkyň.

   

  V průběhu kariéry vystoupala v rámci bílého seriálu 48x na stupně vítězů. Zásluhou vynikajících sportovních výsledků se pravidelně umisťovala na předních místech v anketě Sportovec roku.

   

  Poprvé se dostala mezi deset nejlepších sportovců už v roce 1993, kdy obsadila deváté místo. Od té doby mezi elitou chyběla jen pětkrát. Celkem sedmkrát ve své kariéře zvítězila také v anketě Král bílé stopy.


  Svoji kariéru musela kvůli těhotenství načas přerušit, ale vrátit zpět se dokázala obdivuhodně. Už půl roku po narození dcery Lucie popadla běžky a hned v prvním závodě zvítězila. Úspěchy sklízela dvaačtyřicetiletá Neumannová i na mistrovství světa. Cenný kov se jí na krku pohupoval hned pětkrát. Z toho dosáhla dvakrát na zlato.

   

  Po zisku posledního zlata na deseti kilometrech volným stylem v japonském Sapporu měla jasno. V roce 2007 se rozhodla ukončit svoji vydařenou profesionální kariéru.

   

  Ani poté však brány sportu neopustila. O pár měsíců později byla jmenována do funkce prezidentky organizačního výboru Mistrovství světa v severském lyžování 2009 v Liberci. O dva roky později se stala místopředsedkyní komise sportovců asociace evropských olympijských výborů EOC.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...