Úterý 14. srpna 2018
svátek má Alan, zítra Hana

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  SCHŮZKA EXTREMISTŮ

  Stop imigrantům, shodli se účastníci pražské konference

  16.12.2017 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Proti masové migraci se vyjádřili účastníci konference, kterou uspořádalo SPD Tomio Okamury. Nizozemský odpůrce islámu Geert Wilders zmínil, že je nutné zavírat dveře masové migraci. Podle francouzské političky Le Penové kráčí Evropská unie proti smyslu dějin. Proti konferenci demonstrovali v Praze stovky lidí.

  Okamura lupa
  Tomio Okamura pozval do Prahy odpůrce islámu | Youtube

  Extrémně pravicové politiky hostí v Praze předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Společně se snaží najít nové uspořádání Evropy. „Masové migraci je třeba zabránit, i kdybychom měli vybudovat nějakou zeď,“ řekl na tiskové konferenci Geert Wilders. „Nesmíme  nechávat imigrantům otevřené dveře a okna, jinak bude pětina obyvatel Německa a Rakouska islámská,“ dodal. Souhlasí s ním nejen Tomio Okamura, ale také francouzská politička Marie Le Penová. „Evropská unie kráčí proti smyslu dějin. Nová struktura Evropy by měla být založena na spolupráci svrchovaných států,“ prohlásila. „Jsme patrioté, obhajujeme svrchovanost,“ zmínila s tím, že prosazuje maximální suverenitu jednotlivých zemí a národů.  

  Proti islamistům by nejraději postavili velkou zeď
    

  Proti extremismu mezitím v Praze demonstrovaly stovky lidí. „Chceme ukázat, že Česká republika není lhostejná k projevům nenávisti, šíření dezinformací, kterých se SPD hojně dopouští,“ sdělil médiím organizátor protestu Jan Cemper. Na demonstranty na místě dohlížela pražská policie.

   

  Veřejná část konference se konala v sobotu od 17:00. Zúčastnili se jí mimo jiné neúspěšná francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, nizozemský odpůrce islámu Geert Wilders, zástupce italské Ligy Severu Lorenzo Fontana, představitel rakouské FPÖ Georg Mayer či zástupci protiimigračních stran z Británie, Itálie, Německa, Belgie či Polska.

   

  „Budeme jednat o námi navrhovaném novém modelu evropské spolupráce založeném na co nejužší spolupráci suverénních zemí na základě vzájemné výhodnosti a bez diktátu Bruselu. Chceme zachovat volný pohyb osob, zboží, kapitálu a služeb. Evropská unie je nereformovatelná. Prosazujeme zároveň změny směrem k přímé demokracii, chceme hájit bezpečnou Evropu a národní zájmy,“ uvedl ke konferenci Okamura.

   

  Proti konferenci a jejím účastníkům se ohradili někteří politici. „V Praze se scházejí extrémisté, kteří ohrožují zájmy Evropy i České republiky. Chtějí vystupovat z EU a NATO, chtějí se sbližovat s putinovským Ruskem. Je smutné, že je hostí místopředseda české Sněmovny,“ napsal na facebooku předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...