Čtvrtek 16. srpna 2018
svátek má Jáchym, zítra Petra

  commercial phenolic lockers shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer toilet partitions See more top rated sleeping bags reviews: listoutdoor.com

  STÁTNÍ ROZPOČET

  Všichni chtějí přidat sociálním službám, ale nikdo jim nepřidá!

  15.12.2017 15:15 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci projednávají státní rozpočet, jehož návrh sklidil kritiku i ze strany ekonomů. Mnoho výdajů na platy státních zaměstnanců, málo investic a téměř žádná podpora učitelů či pracovníků v sociálních službách. Strany nyní volají po změně.

  Nemocnice léčebna. lupa
  Sociální ústavy a léčebny jsou na tom velmi bídně | Pixabay

  Více peněz na sociální služby prosazuje ČSSD. „Chceme posílení finančních prostředků na sociální služby o 3,5 miliardy korun. Peníze by měly směřovat především do zvýšení platů pracovníků v sociálních službách,“ uvedli sociální demokraté, kteří přitom současný návrh rozpočtu připravovali. „Základním cílem sociální demokracie je, aby i příštím roce byly zajištěny kvalitní a dostupné sociální služby. Pokud by napřesrok nedošlo k růstu platů pracovníků v sociálních službách, hrozila by vyšší fluktuace a tím pádem i nedostatečné zajištění těchto služeb,“ vysvětlil předseda poslaneckého klubu Jan Chvojka.  

  Peníze na sociální služby chybí v rozpočtech již dlouhá léta
   

  Podobně se na rozpočet dívají také Piráti. „Chybí zhruba 3,4 miliard korun. Chceme koncepční návrh, ideálně iniciovaný vládní stranou, který napraví tuto chybu a zároveň zamezí odchodu pracovníků do soukromého sektoru,“ zopakoval místopředseda Rozpočtového výboru Mikuláš Ferjenčík.

   

  Pozadu není ani poslanecký klub TOP 09, který také jednotně podporuje návrh na zvýšení platů lidem pracujícím v sociálních službách, na kterém se shodli zástupci stran v sociálním výboru sněmovny. „Platy v sociálních službách dlouhodobě neodpovídají potřebnosti a nasazení lidí, kteří každý den pečují o seniory nebo hendikepované. Proto rozhodně podporujeme, aby se platy pracovníků v této oblasti zvýšily teď o deset procent, a příští rok budeme usilovat o další peníze na jejich mzdy,“ podtrhla místopředsedkyně klubu poslanců TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...