Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  KDO PODPOŘÍ VLÁDU?

  Piráti pokračují v boji, zatímco ostatní už se chtějí s Babišovým ANO kamarádit

  14.12.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Nová vláda sice byla jmenována, ale jednoduché to mít rozhodně nebude. Zejména Piráti jsou stále v plné zbroji. Naopak KDU-ČSL, ČSSD a dokonce i ODS se pokoušejí o smířlivý tón a jsou ochotni vyjednávat.

  Ivan Bartoš. lupa
  Pirát Bartoš zůstává na rozdíl od jiných politiků neústupný | web Pirátské strany

  Nově jmenovaná vláda není vládou odborníků, sílí hlasy opozice. Jen těžko bude hledat důvěru a důrazně se budou ozývat i Piráti. “Dnes jmenovaná jednobarevná vláda Andreje Babiše by měla nejprve získat důvěru, až pak začít zasahovat do důležitých věcí týkajících se fungování státu, jako je například výměna Nejvyššího státního zástupce či členů rad VZP či ČEZ,” uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš. “Jedná se o vládu, kde vlastně usedli všichni Babišovi muži a ženy, jedná se buď o bývalé stranické ministry či náměstky, nebo o lidi, které si Andrej Babiš prověřil,” uvedl Bartoš.  

  Ve vládě usedli samí Babišovi muži a ženy, upozorňují Piráti
   


  Piráti hnutí ANO předložili již v rámci předvolebních jednání rozpracovaný dokument s dvaceti programovými prioritami. Jedná se například o navýšení investic do vzdělávání, zavedení vymáhání hmotné osobní odpovědnosti politiků a úředníků, zrušení EET pro e-shopy a drobné podnikatele, zjednodušení a elektronizace státní správy, otevřená výběrová řízení a další. “V patnácti z dvaceti priorit vyjádřilo hnutí ANO rámcovou podporu naším požadavkům. Teď se ukáže, do jaké míry bude pan Babiš sliby plnit a postupovat konstruktivně. Programové prohlášení Babišovy vlády totiž na stole stále neleží,” vysvětlil Bartoš.

   

  Ostatní parlamentní strany začínají být smířlivější. "Pokud jde o programové prohlášení vlády, pokud nám ho bude chtít předseda vlády představit, my jeho pozvání samozřejmě přijmeme," sdělil Petr Fiala a i přes vzájemná neporozumění se chce pokusit vyjednávat. "ODS nebude blokovat žádné jednotlivé nápady, které jsou v souladu s naším programem a naším mandátem od voličů," zmínil s tím, že ale jednobarevnou vládu Andreje Babiše ODS nepodpoří. "Andrej Babiš nejeví o žádnou většinovou koalici skutečný zájem a chce vládnout sám," domnívá se Fiala. KDU-ČSL a ČSSD už dokonce uvažují o možné vládní koalici - psali jsme zde.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...