Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMĚNY VE ŠKOLSTVÍ

  Slučování nemocných a zdravých dětí má trhliny

  12.12.2017 02:02 / politika google+ twitter facebook

  Kandidát na ministra školství Robert Plaga během pondělní schůzky s prezidentem Milošem Zemanem mluvil o možné věcné i finanční revizi inkluze. Kariérní řád pro učitele, který v létě neprošel Parlamentem, půjde jen obtížně oživit, řekl novinářům po více než hodinovém jednání Plaga.

  Plaga lupa
  Nového ministra čeká zejména shánění peněz | Česká televize

  Nové podmínky společného vzdělávání od začátku loňského září přinesly postupné začleňování dětí s lehkým mentálním postižením do běžných tříd základních škol. Nový ministr školství ale tuší potíže. "Na inkluzi v příštím roce podle odhadů ministerstva chybí tři miliardy korun," uvedl po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem. „Takže se musíme podívat, jak jsme uvnitř resortu schopni redukovat tyto náklady. A pokud to nepůjde, tak učinit další kroky, abychom se s tím vyrovnali,“ naznačil směr změn, které školský resort čeká.  

  Jako vždy chybí peníze
   

  Diskuze byla velmi široká, přes drobné názorové rozdíly jsme se shodli téměř na všem,” prohlásil Plaga. Se Zemanem řešil také kariérní řád. „Kariérní řád v podobě, ve které v létě neprošel Senátem, půjde jen těžko oživit. Jsem zastánce, aby více pravomocí měli ředitelé škol. Neměla by fungovat státní komise, která by rozhodovala, který učitel má být ve kterém stupni,“ uvedl nový ministr školství.

   

   

  mak | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...