Pondělí 16. července 2018
svátek má Luboš, zítra Martina

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  BABIŠ MŮŽE DOSTAT MILOST

  Vondráček naznačil, že soudy a policie nejsou nezávislé! Proto nechce Babiše vydat!

  11.12.2017 11:00 / politika google+ twitter facebook

  Trestní stíhání Andreje Babiše by mohl zastavit prezident. Zatím se ale zdá, že poslanci budou spíše usilovat o zachování imunity a Babiše k trestnímu stíhání nevydají.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Novému premiérovi by mohl prezident udělit milost | Česká televize

  Trestní stíhání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka je podle obou mužů hnutí ANO nesmyslné a brzy se prý prokáže, že oba byli obviněni neprávem. Nový premiér si podle svých příznivců zaslouží vést vládu a trestní stíhání by tak bylo dobré odložit. „Dotáhl volby a měl by dostat šanci vést vládu,“ uvedl Radek Vondráček (ANO). „Za čtyři roky se nestihne očistit, proto by bylo dobré nechat mu imunitu a vyšetřování odložit,“ doplnil v rozhovoru pro web Aktuálně.cz. „Zrušení imunity jsme z volebního programu vymazali kvůli zkušenostem. Počkáme, až budeme mít nezávislou policii a soudy. Policejní vyšetřování může ohrozit výkon mandátu Andreje Babiše,“ řekl nový předseda sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. Jestli k vydání Andreje Babiše nedojde, neznamená to prý jeho beztrestnost, ale posunutí vyšetřování o čtyři roky.  

  Babiš s Faltýnkem se sami chtějí policii vydat a očistit se - ale ne teď
   

  Obvinění Andreje Babiše a druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka může podle ústavního právníka Jana Wintra zastavit prezident republiky. Jak řekl Wintr Radiožurnálu, hlava státu by mohla oběma politikům udělit milost. „Poslanecká sněmovna může rozhodnout, že souhlas k vydání nedá, a potom lze teoreticky uvažovat o milosti prezidenta republiky,“ vysvětlil Wintr. V minulosti přitom Miloš Zeman prohlásil, že milosti bude udělovat jenom smrtelně nemocným osobám, ale to už je politické vyjádření.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...