Úterý 22. května 2018
svátek má Emil, zítra Vladimír

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  ZMĚNY NA MINISTERSTVU PRŮMYSLU

  U Zemana se přetřásalo lithium

  11.12.2017 01:01 / politika google+ twitter facebook

  Tomáš Hüner, kandidát na misnistra průmyslu a obchodu (MPO) se byl v neděli představit v Lánech prezidentu republiky. Představil mu své plány. Ministerstvo chce otevřít občanům. Modernizací v podobě digitalizace by podle něj měl projít průmysl a lépe by se měly využít energetické suroviny, především lithium

  Hüner lupa
  Tomáš Hüner si s prezidentem notovali ohledně lithia | iRozhlas

  Využití lithia nebo nutnost digitalizace průmyslu a energetiky. V tomto duchu se podle kandidáta na post ministra MPO Tomáše Hünera odvíjelo jeho setkání s prezidentem republiky Milošem Zemanem v Lánech. 

  Podpora chytrých domácností i zavádění vysokorychlostního internetu do domácností, které o to mají zájem
   

  Téma nedělní schůzky potvrdil také na svém twitteru mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. „Hlavním tématem jednání byla energetická koncepce ČR a její uplatňování,“ napsal. Tomáš Hüner prozradil, že si o energetice s Milošem Zemanem povídali poměrně dlouze a hluboce. "Jednalo se o využití surovin jednak pro energetiku jako takovou, obecně surovin, které přímo s výrobou energie a tepla nesouvisí, mám na mysli samozřejmě lithium," řekl novinářům. Lithium by podle jeho mínění mohlo sloužit pro baterie do elektromobilů nebo pro sklady elektrické energie.

   

  S prezidentem řešili také nutnost digitalizace průmyslu a jeho podpory ze strany MPO. Podle svých slov se shodli na tom, že úřad by měl být především pro občany. "Záležitosti podpory chytrých domácností a nakonec i zavádění vysokorychlostního internetu do domácností, které o to mají zájem, si myslím, že jsou tématy, které naše občany osloví," shrnul. Na přetřes přišla také atomová energie i příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu tak, aby do roku 2025 mohlo být vydáno stavební povolení pro takové dílo.

   

  Na setkání s novináři po schůzce v Lánech označil také další priority. Vedle energetiky to má být odstraňování ekologických škod a nakládání s nerostnými surovinami tak, aby měly co nejvyšší výnosnost pro stát. "Což bychom rádi dělali přes státní podnik Diamo," dodal. Plánuje také odstranit duplicity mezi Czech Invest a Czech Trade.

   

  Kandidát na ministra průmyslu také slíbil, že bude mluvit s českými operátory o cenách jejich služeb. Lidem prý nechce doporučovat, aby využívali levnější operátory z okolních zemí.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...