Pátek 20. července 2018
svátek má Ilja, zítra Vítězslav

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  HURÁ DO EVROPY

  Babišovi gratulují zahraniční politici!

  09.12.2017 17:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Babiš bude v Evropě hodně slyšet, domnívají se politologové a mnozí varují před případnou ostudou. Babiš se brání a má ambice bít se za Českou republiku.

  Andrej Babiš a Miloš Zeman lupa
  Andrej Babiš chce vrátit České republice její věhlas | Česká televize

  Obavy, jak bude nový premiér prezentovat Českou republiku v zahraničí, sílí. „Zahraniční média označují Babiše za nedůvěryhodného a upozorňují i na jeho možné trestní stíhání. Někteří připomínají i jeho nejasnou spolupráci s STB,“ uvedl politolog Milan Kupec. Andrej Babiš ale bude podle něj zcela určitě mnohem aktivnější, než byl Bohuslav Sobotka.  

  Se Sobotkou nešla vést žádná odborná diskuze, tvrdí Babiš
    

  Samotný Andrej Babiš vnímá svůj obraz za hranicemi dobře. „Ve světě máme dobrou reputaci a budeme usilovat o ještě lepší. Po volbách mi mimo jiné gratulovala paní Merkelová nebo Sebastian Kurz z Rakouska,“ zmínil pro Idnes.cz.  „V rámci Evropy máme nějaké zájmy, asi jsme tomu nevěnovali v minulosti pozornost. Například teď se rozhodovalo o pozici šéfa Europolu,“ zmínil. Slíbil také, že aktuální kritiku kvůli migrantům brzy vyřeší.

   

  Sám chce být na poli Evropské unie velmi aktivní. Radikálně přitom odmítá Sobotkovy proevropské kroky – psali jsme zde a nechce si ani nechat radit - psali jsme zde. Na rozdíl od Bohuslava Sobotky se Andrej Babiš cítí být jazykově i ekonomicky mnohem vzdělanější, proto bude v Evropě volit jiný styl. „Zatímco Sobotka nás postrkoval k eurozóně a k euru, já to nevnímám jako dobré. Podle mě pro nás prostě euro není aktuálně výhodné. Vliv v Evropské unii tím neztratíme. Ten budeme ztrácet, když nebudeme aktivní, když nebudeme prosazovat svoje návrhy a když přestaneme hájit svoje zájmy," podtrhnul Babiš.

  redakce | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...