Neděle 22. července 2018
svátek má Magdaléna, zítra Libor

  hpl lockers wholesale shower cubicles compact laminate lockers phenolic resin countertops best lockers manufacturer

  OKD

  Paroubek: Sobotka je koulí na noze ČSSD

  08.12.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Bohuslav Sobotka (ČSSD) by měl vzít podle Jiřího Paroubka rychle nohy na ramena a zmizet z Poslanecké sněmovny. Je to prý jediné řešení, jak stranu zachránit. Možná údajně hrozí i Sobotkovo trestní stíhání kvůli OKD.

  Paroubek lupa
  Jiří Paroubek se domnívá, že v zájmu ČSSD by měl Sobotka zmizet z Poslanecké sněmovny | FB

  Není velkým překvapením, že Piráti uspěli v Poslanecké sněmovně se svým návrhem na ustavení vyšetřovací komise na prošetření privatizace OKD, říká Paroubek. "Je to zřejmě součást širší strategie Pirátů, kteří v Poslanecké sněmovně v zásadě nejsou ničeho schopni, nemají žádnou koncepci, ani program a chtějí se zřejmě soustřeďovat pouze na viditelné kauzy politiků tradičních politických stran," konstatoval Paroubek. A kauza OKD se jim údajně samozřejmě přímo nabízí, protože ukazuje spojení vrcholného politika ČSSD, dokonce jejího premiéra, s bezohledným finančníkem, který jde jen za svými sobeckými zájmy.  

  Pokud bude Sobotka na očích, bude chodícím terčem a později i rohožkou, o kterou se budou političtí protivníci sociální demokracie otírat nohy, varuje Jiří Paroubek.
   

   

  Tato kauza má silný sociální akcent, což narušuje obraz sociální demokracie v regionu, který byl tradičně jejím nejsilnějším volebním regionem, domnívá se Paroubek. "Jde o to, že oběti Bakalovy bezohlednosti, kterou nepřímo způsobila rozhodnutí Sobotky (alespoň tak je to vnímáno očima běžného občana na Ostravsku), přišly o možnost zakoupit si za levný peníz nájemní byty (jde o skoro 44 tisíc bývalých hornických bytů OKD), ve kterých žijí. A ,přítel lidu´ Bakala jim nakonec za nějakých 20 - 25 miliard, které tyto byty nového nabyvatele stály, prodal střechu nad hlavou. A krátce poté se evakuoval z OKD vůbec," připomenul kauzu Paroubek.

   

  A druhý, stejně výrazný dopad do sociální a tedy i politické situace na Ostravsku má to, že vlastně dochází k výraznému poklesu zaměstnanosti v důsledku ztrát zaměstnání v důlní činnosti OKD i v navazujících činnostech. Dříve nebo později sociální demokracii nezbude nic jiného, než se distancovat od činnosti svého bývalého předsedy a nyní i končícího premiéra, je přesvědčen Paroubek. A pokud to strana neučiní, pochopí to podle něj voliči, a nejen na Ostravsku tak, že není schopná jakékoli změny. "A to se závažným způsobem promítne do volebního výsledku již za rok na podzim při volbách komunálních a senátních. Političtí soupeři ČSSD budou prostě existence vyšetřovací komise ke kauze OKD v průběhu času používat proti této straně a vůbec v tomto okamžiku není jisté, zda na základě závěru komise nevzniknou doporučení na trestní oznámení vůči všem, kdo byli na kauze zainteresováni, tedy včetně odstupujícího předsedy vlády Sobotky. Pokud bude Sobotka alespoň zčásti moudrý, zmizí rychle z Poslanecké sněmovny, jejímž je členem. Jestliže bude na očích, bude zkrátka chodícím terčem a později i rohožkou, o kterou se budou političtí protivníci sociální demokracie otírat nohy," dodal Paroubek.

  pop | bleskove.cz

  Komentáře ke článku
  loading...